2017 yılında hedef büyüten Okkalar İnşaat dört yeni projeyi hayata geçirecek..

Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okkalar; Arma Menta, Arma Modern, Arma Cadde ve Arma Kent projelerini toplamda 200 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştireceklerini açıkladı.

Inşaat sektörünün 40 yıllık tecrübeli şirketi Okkalar Inşaat, Yönetim Kurulu Başkanı Ibrahim Okka ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okkanın ev sahipliğinde, 7 Mart 2017 Salı günü düzenlenen basın toplantısında yeni yatırımlarını açıkladı. Yeni projelerine “Arma” serisi adı altında toplayan Okkalar, üçü Istanbul’da biri Konya’da olmak üzere “Yatırımın Atması olacak dört yeni proje inşa edecek. Okkalar Inşaat ve yeni projeleri hakkında bilgi veren Okkalar inşaat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Okka. “Okkalar Inşaat olarak 1976 yılından bu yana yüksek yaşam standartları ve doğa ile uyumlu projeleri hayata geçiniyoruz. Inşaat sektöründe 40 yıllık deneyimi bulunan şirketimiz bugüne kadar 1 milyon metrekarenin üzerinde konut projesi. iş merkezi ve ticari bina inşa etti. Şirketimiz zamanın beklentilerine cevap vermeyi, başkalarına ilham kaynağı olmayı ve yaptığı işlerde kalite çıtasını daima yüksekte tutmayı en önemli prensip olarak benimsedi. Bu nedenle 2017 yılına da hedef büyüterek girdik. Istanbul’da Arma Menta, Arma Modern ve Arma Cadde, Konya’da ise Arma Kent olmak üzere dört yeni projeyi inşa etmenin gururunu yaşıyoruz” diye belirtti.

Projeler hakkında detaylı bilgiler veren Okkalar inşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka; “Inşaat sektöründe 40 yıllık deneyimi bulanan şirketimiz yeni projelerini -Arma” serisi altında topluyor. Üçü Istanbul’da biri Konya da olmak üzere “Yatırımın Arması” olacak dört yeni projeyi 190 milyon liralık yatırımla hayata geçiniyoruz. Istanbul’da inşa edeceğimiz Arma Menta, Arma Modern ve Arma Cadde projelerimizi Mart ayıyla beraber satışa sunduk ve projelerimiz şimdiden büyük ilgi gördü. Yıl sonuna kadar da projelerin tamamının satışının gerçekleştireceğiz” dedi.

Konut sektörü ile ilgili de açıklamalarda bulundu Mahmut Okka; “Ev alacaklar için peşinatın yüzde 20’den yüzde 5’e çekilmesi ve Türkiye’de ilk kez 240 ay vadeli konut satışı yapılması sektörümüze canlılık kazandırdı. 2017 yılının ilk çeyreğinde, bu rahatlamanın etkilerini görüyoruz ve yeni yatırımlarımızı süratle sürdürüyoruz” diye konuştu. “Yüzde 20’lik istihdam artışı sağlayacağız” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın patronlara yönelik istihdam seferberliği çağrısını da değerlendiren Mahmut Okka; “Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısını çok yerinde buluyoruz. Ekonomi çarklannın işleyebilmesi için biz işverenlere büyük iş düşüyor. Elimizi taşın altına koymalı ve istihdamı artırmalıyız. Okkalar Inşaat olarak 2017 yılında yüzde 20’lik bir istihdam artışı sağlayacağız” dedi.

Okkalar Arma Menta: Aydos Ormanının yanı başında Kartal’da 5 bin metrekarelik bir alana inşa edilen Arma Menta, Aydos Ormanı’nın yanı başında yer alıyor. Doğal yaşam konseptinin öne çıkarıldığı proje kapsamında; 22.000 m2 inşaat içerisinde. 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan 158 konut ve 9 ticari alan inşa edilecek. Şehrin merkezinde yüksek yaşam standartları ve doğa ile uyum sağlayan yaşam alanları ile öne çıkan Arma Menta’da, kış bahçesi, açik ve kapalı çocuk oyun alanları, açik havuz, hamam, sauna, buhar odası, fitness center, servis bekleme alanı, kapalı otopark, açik misafir otopark alanları bulunuyor. Kartalın Soğanlık Bölgesi’nde yer alan ve E5, TEM gibi ana yollara birkaç dakika mesafede inşa edilmeye başlanan proje, metroya da 900 metre mesafede yer alıyor. öte yandan proje, şehir merkezinde bulunan büyük hastanelere, AVM’lere, üniversitelere ve adliye sarayı gibi önemli kurumlara yakınlığı ile de önemli avantajlar sunuyor.

Arma Modern ve Arma Cadde: Şehrin merkezinde yükseliyor
Maltepe’de yer alan Arma Modern projesi toplamda 4 bin 155 m2’lik inşaat alanına sahip. Kapalı ve açık otopark: olan, 8 kat ve tek bloktan oluşan proje: 95 m2 2+1 ve 105 m2 3+1 olmak üzere toplamda 32 adet daireden oluşuyor.
Kadıköy’ün Göztepe Mahallesi’nde yer alan Arma Cadde projesi. toplamda 2 bin 795 m2 inşaat alanını barındırıyor. Kapalı ve açık otoparkı olan 12 katlı, tek bloklu proje; 2+1 konseptli 24 daireden oluşuyor. Arma Modern ve Arma Cadde projeleri, merkezi konumları ve yatırımcısına sunduğu avantajları ile ön plana çıkıyor.

Arma Kent: Konya’nın en değerli bölgesinde yatırım fırsatı
Konya’nın Selçuklu Ilçesi’nde yer alan Arma Kent projesi, toplamda 53 bin 450 m2 inşaat alanına sahip. 3 blok 230 daireden oluşan proje, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinden oluşuyor. Hamam, sauna. buhar odası, kapalı fitness ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra projede; futbol ve basketbol sahaları. fitness park, çocuk oyun alanları, kameriyeler, süs havuzu, yürüyüş alanı ve kapalı-misafir araç parkı da bulunuyor.