Bugüne kadar bir çok proje geliştiren Okkalar İnşaat 2017 yılında da hız kesmiyor. 2017 yılında Okkalar İnşaat’tan 200 milyon TL’lik yatırım geliyor.

2017 yılında Okkalar İnşaat’tan 200 milyon TL’lik yatırım geliyor. Bugüne kadar bir çok proje geliştiren Okkalar İnşaat 2017 yılında da hız kesmiyor. Firma 2017 yılı içinde 4 yeni projeye başlıyor. Arma Menta, Arma Modern, Arma Cadde ve Arma Kent projeleri için bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Okka ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka katıldı.

Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Okka, “Okkalar İnşaat olarak 1976 yılından bu yana yüksek yaşam standartları ve doğa ile uyumlu projeleri hayata geçiriyoruz. İnşaat sektöründe 40 yıllık deneyimi bulunan şirketimiz bugüne kadar 1 milyon metrekarenin üzerinde konut projesi, iş merkezi ve ticari bina inşa etti. Şirketimiz zamanın beklentilerine cevap vermeyi, başkalarına ilham kaynağı olmayı ve yaptığı işlerde kalite çıtasını daima yüksekte tutmayı en önemli prensip olarak benimsedi. Bu nedenle 2017 yılına da hedef büyüterek girdik. İstanbul’da Arma Menta, Arma Modern ve Arma Cadde, Konya’da ise Arma Kent olmak üzere dört yeni projeyi inşa etmenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka ise; “İnşaat sektöründe 40 yıllık deneyimi bulanan şirketimiz yeni projelerini “Arma” serisi altında topluyor. Üçü İstanbul’da biri Konya’da olmak üzere “Yatırımın Arması” olacak dört yeni projeyi 190 milyon liralık yatırımla hayata geçiriyoruz. İstanbul’da inşa edeceğimiz Arma Menta, Arma Modern ve Arma Cadde projelerimizi Mart ayıyla beraber satışa sunduk ve projelerimiz şimdiden büyük ilgi gördü. Yıl sonuna kadar da projelerin tamamının satışını gerçekleştireceğiz” dedi.

Kartal, Maltepe, Kadıköy ve Konya’da yeni projeler

Arma Menta projesi Kartal Soğanlık mahallesinde inşa ediliyor. 2 blok 158 daireden meydana gelecek olan proje 5 bin 34 metrekare arsa alanı üzerinde yükseliyor. Projede ayrıca 9 adet dükkan bulunuyor. 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon daire seçeneklerini bünyesinde bulunduran projede hamam, sauna, buhar odası, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, fitness center, süs havuzu, yürüyüş alanı yer alıyor. Teslimlerinin 2018 yılında yapılması planlanan projede daire fiyatları 450 bin liradan başlıyor.

Arma Modern projesi Maltepe Altayçeşme mahallesinde inşa ediliyor. Tek bloktan oluşan projenin arsa alanı 1338 metrekare olarak belirlendi. 32 adet daireyi bünyesinde barındıran projede 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri yer alıyor. Daire büyüklükleri 95 ve 105 metrekare arasında değişiyor. 2018 yılında yapılması planlanan projede daire fiyatları 500 bin liradan başlıyor.

Kadıköy’de Göztepe mahallesinde inşa edilen Arma Cadde projesi 717 metrekare arsa alanı üzerinde inşa ediliyor. 2+1 dairelerden meydana gelen projede daire büyüklükleri 105 metrekare olarak belirlendi. Projede 24 daire yer alıyor. Arma Cadde projesinde daire fiyatları 1 milyon liradan başlıyor.

Arma Kent projesi ise Konya’da hayata geçiriliyor. Konya Selçuklu’da hayata geçirilen projede 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri yer alıyor. 3 bloklu 230 konutluk proje olan Arma Kent Konya projesinde hamam, sauna, buhar odası, kapalı fitness ve çocuk oyun alanının yanısıra peyzaj alanında futbol ve basketbol sahası, fitness park, çocuk oyun alanları, kameriyeler, süs havuzu, yürüyüş alanı ve misafir araç parkı bulunuyor. Projede daire fiyatları 350 in liradan başlıyor.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com