100 milyon dolar yatırımla Tuzla’da hayata geçirilen, 250 yataklı Okan Üniversitesi Hastanesi’nin açılışını Başbakan Binali Yıldırım yaptı.

Başbakan Yıldırım törende yaptığı konuşmada “Okan Üniversitesi Hastanesi, sağlık yatırımlarımızın yeni bir örneği. Bekir Okan yatırımlarıyla Anadolu insanının neleri başarabileceğinin en büyük kanıtı. Ona teşekkür ediyorum ve hastanenin tüm Tuzla ve İstanbul’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konu ile ilgili şirketten yapılan açıklamada Okan Üniversitesi Hastanesi 50 bin metrekare kapalı alana sahip. Hastane 250 yatak kapasiteli. 800 hekim ve sağlık personeli ile hizmete giren Okan Üniversitesi Hastanesi 100 milyon dolara mal oldu.

Okan Üniversitesi Hastanesi açılış töreninde konuşan Başbakan Yıldırım “Çok büyük bir yatırım. Türkiye’de ve yurt dışında yıllardır deneyimi olan Bekir Okan’ın eseri. Bekir Okan, Anadolu insanının neler başarabileceğinin bir kanıtı. Okan Üniversitesi’nin 17 yılda kat ettiği mesafe çok önemli. Bekir Okan iş hayatından geldiği için üniversitesinde teori ve uygulamayı bir araya getiriyor” dedi.

Hürriyet