Sektörün önde gelen isimlerinden Ofton İnşaat, Anadolu yakasının en nezih semtlerinden Koşuyolu’ nda yükselen projesi Elysium Elit Koşuyolu ile 2015’e damga vurmaya hazırlanıyor.
İki farklı blok halinde yükselen proje,lüks ve konforu vadediyor.Daireler metrekaresi 4.300 Amerikan Doları’ndan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Elysium Elit Koşuyolu’nun tanıtımının yapıldığı toplantı 5 Mart 2015 tarihinde Shangri – La Hotel’de düzenlendi.Toplantıda konuşan Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun 2014 yılında gayrimenkul sektörünündeki büyümeye dikkat çekerek, “Bu büyümeyi getiren faktörlerin başında konut kredisi faizlerindeki cazip oranlar ve Mütekabiliyet Yasası ile yabancıların konut alımına yönelik esneklikler geliyor. Bu noktada hem vatandaşlarımızın hem de yabancıların yatırım veya yaşam amaçlı beklentilerini karşılayan projeleri hayata geçirmiş olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
İsmail Hakkı Altun, 2015 yılında gayrimenkul ve turizm sektöründe gerçekleştirecekleri yeni projelere ek olarak perakende sektörüne de adım atacaklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz projelerimiz, yeni projelerimizin teminatı niteliğindedir. Lüks ve konforun yanı sıra görsel açıdan da kalite sunan projelerimizde bugüne kadar alanında ödüllü mimarlar Turgut Toydemir, Ömer Çamoğlu, Ali Esad Göksel ve Sabri Paşayiğit gibi isimlerle çalıştık. Bir yandan Kentsel Dönüşüm Yasası’nın getirdiği fırsatları değerlendiriyoruz, diğer yandan da Mütekabiliyet Yasası sayesinde yabancı ülkelere açılıyoruz. Bugün itibarıyla Ofton İnşaat’ın müşterilerinin yüzde 30’unu Avrupa ve Orta Doğu’dan yabancılar oluşturuyor. İlerlediğimiz bir diğer kulvar ise Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı; bu alanda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”
Gelecek hedeflerine de konuşmasında yer veren İsmail Hakkı Altun, şöyle devam etti:
“Geçtiğimiz yıl satışa çıkardığımız Elysium Art Şişli, 2015 yılının hemen başında ön talep toplamaya başladığımız Elysium Elit Koşuyolu ile Dolapdere’de inşa edeceğimiz konut ve mağazalardan oluşan projemiz ve tatil mekânı Bodrum’un cennet gibi bir noktasında yükselecek lüks konut projemiz, gayrimenkul projelerimizi oluşturacak.Ayrıca bünyemizde oluşturduğumuz turizm grubu ile şehir otelciliği alanında da dünyanın sayılı meydanlarından biri olan Taksim’deki otelimiz, uluslararası bir zincirin oluşturduğu yeni markanın Türkiye’deki ilk adresi olarak hizmet vermeye başlayacak.Bunun yanı sıra Kasımpaşa’da 2 – 3 ay içinde işletmeye açacağımızotel projemizle,Merter’de 70 milyon dolar yatırımla inşa ettiğimiz bir diğer otel projemizin detaylarını paylaşmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıl Ofton İnşaat olarak yaklaşık 100 milyon TL ciro elde etik. Bu sene gayrimenkul sektöründe 500 milyon TL, turizm sektöründe de 25 milyon Amerikan doları ciro hedefliyoruz. Yeni adım atacağımız perakende sektöründe ise 5 milyon Euro yatırım gerçekleştireceğiz. Böylelikle 2015 yılında 570 milyon TL, 2016 yılında da 470 milyon TL olmak üzere gelecek iki yılda 1 milyar TL’yi aşan ciro hedefliyoruz. İnanıyoruz ki 2015 yılı, Ofton İnşaat’ın yılı olacak.”
Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yusuf Şimşek ise projenin yaşam trendlerini belirleyeceğini belirterek, projeyi şöyle aktardı:“Projemiz, toplam 10 dönüm arazi üzerinde biri lüks konut ve diğeri de rezidanslardan oluşan iki ayrı blok ile dünyaca ünlü markaların hizmet vereceği açık hava alışveriş merkezinden oluşacak.
• Lüks konutların bulunduğu ve geniş ailelerin oturmasına imkân tanıyacak olan A Blok’ta,3,5+1 ve 4,5+1 tipte toplam 54 dairenin yer aldığı 14 kat bulunacak.

• Dairelerin yaşam alanlarının 197,69 – 253,99 metrekare arasında değiştiği A Blok’un son iki katında iki adet dubleks daire yer alacak ve bu dairelerin genişliği 433,26 metrekare olacak. Bu daireler, 120 metrekarelik teras ve kat bahçesi ayrıcalığına sahip olacak.

• Rezidansların yer aldığı ve 6 kattan oluşan B Blok’ta ise homeofis yetkilendirmesi de bulunan 1+1 ve 2+1 konseptte, 66,68 – 106,22 metrekare aralığında toplam 32 daire bulunacak.

• B Blok’ta ise alanları 182,45 – 187,77 metrekare aralığında değişen teraslı iki dubleks daire yer alacak.
İnanıyoruz ki projemiz, İstanbul’un en nezih semtlerinden biri olan Koşuyolu’na hem değer katacak hem de bölgeyi yeni bir çekim merkezi haline getirecek.”
Projede yer alan sosyal donatıların yanında çocuklar içinde özel alan yaratılmış.Ayrıca birçok projede gözden kaçan engelliler için de şeritler, rampalar ve asansörlerde özel paneller tasarlanmış.
Ulaşımı ön plana tutanlar içinse proje,Boğaziçi Köprüsü’ne 5 km, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 30 km, deniz otobüslerine 3 km ve Marmaray ile Metro’ya yürüme mesafesinde olmasının yanı sıra Bağdat Caddesi’nin yanı başında olmasıyla dikkat çekiyor.
Son olarak akıllı ev teknolojisinin kullanıldığı projede parmak izine duyarlı kapı kilit sistemlerinden salon içi ses sistemi alt yapısına, mobil uygulama ile ev içinde tüm sistemlere uzaktan erişimden dijital concierge hizmetlerine, uzaktan kontrollü kapı yönetim sisteminden çelik kapı girişi alarm sistemine kadar bir çok teknolojik uygulamaya ulaşmak mümkün olacak.