Kamu kurumları da artık modern ve canlı renkte mobilyalar tercih ediyor.
Kamu kurumlarının ciddiyetlerini pekiştirdiği koyu renk tutumu artık değişen trendlerle birlikte eskimeye yüz tutmaya başladı bile. Ofislerde kullanılan soğuk griler, metalik tonlar ya da siyahlar genç çalışanlara uygun olarak yerini daha dinamik renklere bırakıyor.Dönüşen iş hayatı ile birlikte yalnızca ofisler değil,ofis içi mobilyalarda artık yerini sıradışı tasarımlara bırakıyor.
Konuyla ilgili bilgi veren mobilyanın kalbinin attığı Ankara Siteler’de özel tasarım ofis mobilyası üreten Ofis Tekin Exclusive’in Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin, kamunun da özel sektör gibi mobilya seçiminde yenilenmeye gittiğini bildirdi.

İş hayatında klasik ofislerin tarihe karıştığını ifade eden Tekin, “Ofislerde artık trendlere göre şekillenen modern mobilyalar kullanılıyor. Üstelik bu durum yalnızca özel sektör için geçerli değil. Kamu kurum ve kuruluşları da özel sektörde olduğu gibi tercihini ‘özelleştirme’den yana kullanmaya başladı. İşlevsel binalara taşınan kurumlarda da artık modern ve canlı renkteki, sağlığa da uygun mobilyalar görüyoruz” dedi.

Tekin, ülkedeki gelişimin ofis mobilyası sektöründe de yeni projelerin şekillenmesini sağladığını belirterek, şunları söyledi:
“Kamu kurum ve kuruluşlarındaki yöneticilerin seçimi halen klasik mobilyalardan yana olmasına karşın halkla bütünleşen ve genç çalışanların bulunduğu bölümlerde trendlere uygun mobilyalar seçiliyor. Biz de Ofis Tekin Exclusive olarak, özel tasarım mobilyalarımızla kamu kurumlarının bu gelişimine katkıda bulunuyoruz. Türkiye’nin her yerine hizmet eden, anahtar teslim projelerimizle klasik anlayışın dışına çıkarak, kamu kuruluşlarına yeni soluk getiriyoruz. Getirmeye de devam edeceğiz.”