NUROL GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, Mart 2017’de açılması planan Oasis Designer Outlet’in, shop&drive konseptiyle de dikkati çekeceğini söyledi.

İSTANBUL’un yeni cazibe merkezi Basın Ekspres, Türkiye’nin ilk designer outletine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Nurol’un ikinci AVM yatırımı Oasis Designer Outlet, dünya markalarını ulaşılabilir fiyatlarla tüketiciyle buluşturacak. 300 milyon liralık iş hacmi yaratması hedeflenen Oasis Designer Outlet’te binden fazla kişiye istihdam sağlanacak. Üst segment ürünler ve lokomotif markalar, yerli ve yabancı tüketicilerle ‘indirimli’ buluşacak. Nurol GYO Genel Müdürü Samim Hatipoğlu, bu yatırımın, Nurol GYO’nun, büyüyen Türkiye ekonomisine duyduğu güveni gösterdiğini belirterek, “Mart 2017’de açılışı planlanan Oasis Designer Outlet, Nurol GYO’un 18 yıl aradan sonra hayata geçirdiği ikinci AVM yatırımı olacak. Basın Ekspres ve çevresindeki 2 kilometrekarelik alanda günlük 5 milyonun üzerinde nüfus hareketi söz konusu. Projemiz, Atatürk Havalimanı’na 6 dakika, 2018’de tamamlanması planlanan yeni havalimanına ise 12 dakika uzaklıkta bulunuyor” dedi. Güneşli ve çevresinde büyük bölümü yabancı zincirlere ait 18 otel bulunduğunu da hatırlatan Hatipoğlu, “Güneşli ve çevresinde, yılda 1 milyonun üzerinde geceleme yapılıyor. Yıllık 150 milyonun üzerinde yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyüğü olması planlanan yeni havalimanı da devreye girdiğinde Oasis Designer Outlet’in, bölge ticareti açısından da tam bir vaha haline gelmesi bekleniyor” diye konuştu.

AVRUPA ÖRNEKLERİ GİBİ

Oasis Designer Outlet, moda dünyasının nabzının attığı Fransa, İtalya ve İspanya’da havalimanlarının yakın çevresine kurulan ve dünyanın önde gelen markalarının outlet’lerini bir arada barındıran açıkhava AVM’leri model alınarak tasarlandı. Uçak yolcuları, açıkhava outletlerindeki fiyat avantajlarını duty free’lere göre daha fazla tercih ediyor. Oasis Designer Outlet’te, eğlence, yeme-içme, süpermarket ve dekorasyon bölümlerinden oluşan dört ana anchor bulunacak. Hızlı kasaların da bulunduğu bölüm ise Türkiye’de ilk kez uygulanan Shop&Drive konseptiyle, tüketicileri tanıştıracak.

Hürriyet