Nurus, yeni ürünlerini 2014 Ekim ayında Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Orgatec Uluslararası Ofis Teknolojileri ve Tasarım Fuarı’nda sergiledi.

ALAVA / Tasarım: Stefan Brodbeck

Alava sandalye ailesi, çalışma ve yaşam alanlarında, oturma konforu ve estetik özellikleri ile beklentinizi yükseltecek bir ürün. Yekpare gövdesi, kabuğu andıran formu ile ofis ortamına konfor getirmeye hazır. 100% geri dönüştürülebilen malzemeleri ile Alava, minimum miktarda malzeme kullanılarak üretilmiştir.

ASHBURY / Tasarım: Stefan Brodbeck

Soru sormaktan çekinilen, iletişimden uzak yönetimin yerini, bugün, samimiyet odaklı bir anlayış aldı. Ashbury’nin tasarım yaklaşımı sayesinde yöneticiler için çalışma alanı, yöneticinin rahat ve konforlu evinden farksız. Yöneticinin kendini ifade etmesine yardımcı, geometrik seçenekleri ile mekanı baştan tanımlayan Ashbury, teknolojiyi bünyesine dahil etmekte çok hızlı. Kullanıcının ve misafirlerinin görüş hizasında konumlanan sunum ekranı, kullanım dışındayken dolap içinde depolanabiliyor. Masa üstü şarj ünitesi, yoğun kullandığımız akıllı telefonların kablosuz şarj edilmesine imkan veriyor.

Stefan Brodbeck hakkında

1994 yılında kurulan Brodbeck tasarım ofisi, mobilyadan sergi tasarımına birçok alanda hizmet vermeyi sürdürüyor. Brodbeck pazarlama odaklı bir tasarım ofisi olarak güçlü stratejik yaklaşımı benimsiyor.

UNEO / Tasarım: Martin Ballendat

Çalışma koltuğunuz verimlilik için başlangıç noktası, bunu her fırsatta belirtiyoruz. Nurus bu konuda, bize farklı fiyat aralıklarında profesyonelliğini vurgular nitelikte seçenekler sunmaya devam ediyor. En yeni ve Orgatec’te sergiledikleri Martin Ballendat tasarımı Uneo, keşfedilmek için hazır. Kontrol mekanizması kolay algılanan ve bütünsel çözümlenmiş Uneo, yalın geometrisi ile fonksiyonelliğini ön plana çıkarıyor. Tüm aksamları Nurus tarafından üretilen bu çalışma koltuğunun kolçakları iskeleti ile tek parça halde. Mekanik ve ürkütücü gözüken kontrol mekanizmalarının yerini Uneo’da yalınlık almış. Hafifliğinin yanında zarif görüntüsü, rengi ve kumaşı ile destekleniyor. Kolçaklı ve kolçaksız seçenekleri ile denemeye değer.

Martin Ballendat hakkında

20 yılı aşkın süredir ürün ve iç mekan konusunda etkiliyeci tasarımlar ortaya çıkaran Martin Ballendat, basit ve zamansız ürünleri ile uluslararası bilinirliği yüksek bir tasarım diline sahiptir. 1995 yılından bu yana Design Ballendat bünyesinde önemli birçok ürüne imza atmıştır.

ISOLA / Tasarım: Nurus D Lab

Bugün, çalışma alanı yaşam alanından farksız. En az 8 saatimizi geçirdiğimiz bu alanda, konfor ise önceliğimiz. Masadan çalışma koltuğuna ofisin içindeki her bir ürün bu konforu üst seviyeye taşımada yardımcı birer yol arkadaşı. ISOLA panel sistemi, bu yol arkadaşlığını uzun vadeli hale getirmek isteyen türden bir ürün. Bireysel çalışma alanlarından resmi olmayan ekip toplantılarına ISOLA, farklı çözümlere ulaşmanıza yardımcı olmaya hazır bir panel sistemi.

2 farklı yüksekliği olan bu panel sistemi, tekil çalışma masalarını farklı aksesuarları ile zenginleştirirken fonksiyonel çözümler sunuyor. Açık ofislerde konumlanırken, kendi mahremiyetini oluşturan toplantı düzenine imkan sunuyor. ISOLA Media Wall, ortak alan mobilyalarının tam karşısına yerleşerek yenilikçi bir sunum alanı oluşturmanıza yardımcı oluyor. ISOLA ile uyumlu çalışan Nuruslinks ile sunum yapmak kolay hale geliyor. Nurus bekleme alanı mobilyalarından Stone ile oldukça uyumlu halde kullanılabilen Media Wall, ekip çalışmalarını verimli kılacağa benziyor. ISOLA panel sistemi mahremiyeti, ekip çalışmasını, ofiste ev konforunu sorgulatıyor adeta! Bireysel çalışma alanlarından resmi olmayan ekip toplantılarına zengin bir çözüm sunuyor. Ofisteki yaşam alanınızı bölümlendirerek verimliliğe kavuşmak artık çok kolay!

BOOMERANG / Tasarım: Nurus D Lab

Çalışma hayatının zorlukları kadar iyi tarafları da olduğu kesin. Çalıştığınız ofisi oluşturan her bir ürün buna bir sebep sunabilir. Çalışma koltuğunuz da bunların başında gelir. Nurus çalışma koltukları arasından Boomerang, markanın yenilenen bir diğer ürünü. Sırt fontunu oturma fontu ile birleştiren mekanizması, tasarım ve malzemesi günümüz görsel eğilimler doğrultusunda yenilendi.

ME TOO / Tasarım: Nurus D Lab

Bol ödüllü, sertifikalı ve ikonik çalışma koltuğu Me too, artık beyaz rengi ile karşınızda! Birçok mekanizması ile çalışma saatlerinizi kolaylaştırmaya hazır yol arkadaşınız.

PILA / Tasarım: Nurus D Lab

Pila çalışma ve masa sistemi ile bir ofiste farklı kademelerde ve disiplinlerdeki çalışanlara yaratıcı çözümler sunmak mümkün. Verimliliğin ve motivasyonun artmasına yardımcı olurken açık ofislere uyum sağlayarak takım çalışmalarının keyifle ve etkileşim içinde sürmesi mümkün. Orgatec 2014’ün en yenilerinden olan ahşap detayları ile ofise canlılık ve sıcak bir duygu getirmeye hazır.

Nurus D Lab hakkında

Nurus D Lab, markanın tasarım stratejisinin belirlenmesinden ürünün pazara sunulmasına kadar tüm aşamaları yönetir. Ürün geliştirme sürecinde diğer tasarımcılarla da uyum ve işbirliği içinde çalışan Nurus D Lab’in başlangıç noktası, kullanıcı gereksinimleri ve işlevselliktir. Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek her zaman güncel kalan Nurus D Lab, kullanıcı gereksinimlerini gözlemleyerek ve kullanıcıların hayallerini dinleyerek zamanın ötesinde ürünler tasarlar.

HAVE A BREAK / Tasarım: Ece & Oğuz Yalım

Sosyalleşme alanlarında bir kesişim ve buluşma noktası olan Have a Break, ofis yaşamında mutfağın, yenilikçi bir toplantı düzeninin veya bir sosyalleşme mekanının yeniden tanımlandığı bir ürün. Rastlantısallıktan beslenen, günlük toplantılara hareketlilik, neşe ve enerji katmaya yardımcı bu ürün, çalışanların motivasyonunu artırmak ve üretkinliğini teşvik etmek amacıyla paylaşım alanlarına konumlandırmak üzere tasarlandı. Depolama birimlerinin yanında sıcak ve soğuk servise yönelik hacim çözümleri bulunan Have a Break, elektrik bağlantıları ile kahve makinesi, mikrodalga fırın gibi cihazların yerleşimine fırsat veriyor. Have a Break, Good Design ödülünün yanında Alman Tasarım Konseyi tasarından düzenlenen German Design Award 2015 Special Mention ödülüne layık görüldü.

LODGE & PITSTOP / Tasarım: Ece & Oğuz Yalım

Günümüz çalışma alışkanlıklarını değiştirme talebiyle doğmuş yenilikçi bir deneyim. Motivasyonu artırmak için çalışanları ofis dışı bir mekanda ödüllendirmek yerine, Pitstop ve Lodge ile onlara nefes alma alanı yaratabilirsiniz. Bir durak olmaya niyetli Pitstop, kişisel ya da yenilikçi grup çalışmaları ve dışarıdan gelen konuklarla hızlı ve verimli toplantılar yapmak için oldukça uygun. Mola verme fırsatı yaratan; elektrik çıkışları, internet erişimi, LCD ekran, aydınlatma, yüksekliği ayarlanabilir masa tablası, renk terapisi sunan akustik iç paneller çalışma alanındaki tüm ihtiyaçlarınıza yanıt oluşturur. Lodge, çalışanlara hem mesai saatleri sırasında hem de molalarda yeni bir oturma, çalışma, sosyalleşme ve dinlenme ünitesi sunan bir motivasyon noktası! Tıpkı Pitstop gibi çözümlenmiş teknik altyapısı sayesinde kendinizi güvende ve konforlu hissedeceksiniz. Farklı alanlarda bekleme birimi olarak kullanabileceğiniz Lodge, mekan içinde yeni bir mekan sunarak mimari ve görsel bir etki yaratır.

PICNIC / Tasarım: Ece & Oğuz Yalım

Yenilikçi bir toplantı sistemi olarak tasarlanan Picnic, çalışma alışkanlıklarının değişiminden beslenerek kullanıcının yeni ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar. Çalışanların sosyalleşmek amacı ile ofisten uzaklaşmak yerine ofis içinde iş arkadaşları ile ortak paydada buluşma anlarının çoğaldığı günümüzde Picnic bu ihtiyaca cevap verir. Bir kahve molası, kısacık bir sohbet, hızlı bir toplantı veya sosyalleşmek için yeni bir buluşma noktası olan Picnic, kurumunuzdaki ofis yapısında yenilikçi ve çalışanı destekleyen bir alan tasarlamanıza fırsat sunar. Kablo taşıyıcısı (vertebra) ile masa tablası üstünde çözümlenen elektrik bağlantısı da çalışmanız devam ederken ihtiyaç duyduğunuz elektrik enerjisine kolaylıkla ulaşmanızı sağlar.

STONE / Tasarım: Ece & Oğuz Yalım

Ortak alan mobilyaları konusunda alışılagelmiş bir oturma düzenine alternatif farklı geometrik yerleşimlere fırsat veren bir kurgu ile Stone yenilenenler arasında. Tasarımında doğadan esinlenilen Stone, heykeli anımsatan görüntüsüyle ilham veren alanlar oluşturuyor. Özgün ve alışılmışın dışında görünümünün yanı sıra modüler yapısı ile farklı alanların iddialı biçimde kurgulanmasına olanak veriyor. Stone, açılı formu ve değişken sırtları ile konforlu ve ergonomik bir oturma alanı sunuyor.

Ece & Oğuz Yalım hakkında

1996 yılında Artful İç Mimarlık firmasını kuran Ece-Oğuz Yalım, 2004 yılından bu yana Ece Yalım Design Studio bünyesinde mekan ve ürün tasarımı hizmetlerini kol kola yürütmektedirler. AHK Interiors, Arlight, Ar-Yıldız, Atlas Halı, GW Global Warehouse, Nurus, Moonlight, Paşabahçe Mağazaları, Rapido hizmet verdikleri markalar arasında yer almaktadır. Ece Yalım, 2004 yılından bu yana ODTÜ, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde Endüstriyel Tasarımda Renkler dersini yürütmekte ve mezuniyet projelerine danışmanlık vermektedir.

TO / Tasarım: Tanju Özelgin

2004 yılında hayata geçen TO, 10 yaşında ve teknoloji ile birlikte karşınızda! Hiyerarşiyi sorgulayarak eşitlikçi bir toplantı düzeni sunan TO, günümüz teknolojisinden destek alarak yenilendi. Tasarımı sayesinde toplantı katılımcılarının vücut dili kullanmanın zorunlu hale geldiği bu üründe, toplantılara samimiyet geldi!