Nurol Towers Mecidiyeköy ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğuna dair yeni iddialar ortaya atıldı…

Geçen hafta Nurol Towers Mecidiyeköy ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğuna dair haberler çıkmıştı.

Halka açık bir şirket olan Nurol GYO tarafından bu konuda Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yapıldı.
Açıklamada özetle, “Para Dergisi’nin 15 Mayıs 2016 tarihli nüshasında ve bazı internet sitelerinde, Şirketimize ait Nurol Tower Projesi’ne ilişkin olarak kaçak kat ve yapı nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğuna ilişkin yayımlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Şirketimize, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımdan bugün itibarıyla gelen herhangi bir bildirim yoktur” deniliyor.

Nurol Towers’a suç duyurusu
Bu açıklamanın ardından Para Dergisi yine Nurol GYO ile ilgili iddialarını sürdürdü.

İşte o iddialar;
Nurol İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri Dr. Hakkı Sağlam, Taner Kazanoğlu ve Hüseyin Sağ tarafından yapılan suç duyurusunda da özetle, “Şişli 9773 ada eski (1-2) yeni 3 parselde bulunan ve satışa sunulan Nurol Tower Toplu Konut İdaresi’nin gelir paylaşımı yöntemi ile satışa çıkardığı, Yıldız Teknik Üniversitesinin İstanbul Çağlayan’daki eski kampus binasının olduğu 6842 metrekare alana sahip arsaya Nurol Gayrimenkul Yatırım 111.8 milyon TL yapılan ihaleyi kazanmıştır.
Projelendirme safhasında inşaatın kot alma noktası E 5 çevre yolundan verilmiştir. Kot verme yetkisi İBB ait İken anlaşılmayacak bir şekilde İlçe belediyesi yetkisine devredilmiştir. Neredeyse binanın on katı sözde kot altındadır. Kot altında kalan katların tamamı şu an inanılmaz rakamlara mağaza olarak kiraya veriliyor. Daha da vahimi Şişli Belediyesi tarafından verilen iskan belgesinden anlaşılacağı üzere toplam inşaat alanı 113 bin metrekare. Arsa İse 6842 metrekare. Yaklaşık 16 emsal. Bu da bir dünya rekoru oldu. Sorumlularının cezalandırılmasını istiyoruz” diyor.

Nurol GYO’dan o haberlere yanıt!
Nurol GYO’ya İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’ndan bir bildirim gitmiş midir bilemiyoruz. Savcılık bu konuda hangi aşamada onu da bilmiyoruz. Bu işlemler tamamen savcılığın takdirindedir. Ancak kesin olan bir durum var o da Nurol Towers ile ilgili suç duyurusunun yapıldığı.

Para Dergisi