İSTANBUL Esenyurt’taki Nida Life Beylik Evler Sitesi’ndeki 204 daire icradan satılıyor…

Söz konusu dairelerin satışını, alacaklı konumda olan bir kamu bankası istedi. Söz konusu bankanın, sucuk firmasından kredi alacağı nedeni ile anılan daireleri satışa çıkardığı öğrenildi. İcra ihalesi 8 Ağustos günü yapılacak. İcradan satışa konulan dairelerin bedeli 90 bin TL ile 180 bin TL arasında değişiyor.

204 DAİRE İÇİN İCRADAN SATIŞ KARARI
Esenyurt Piri Resi Mahallesindeki Nida Life Beylik Evler Sitesi, önemli bir kısmı daire olmak üzere toplam 783 bağımsız bölümden oluşuyor. 9 blok halindekiDev projenin üçte biri icradan satılıyor
proje uzun bir süreden beri tamamlanmayı bekliyor. Projede inşaatın gerçekleşme oranı yüzde 90 seviyesinde. Anılan projede yer alan 204 için icradan satış kararı alındı.

EN PAHALISI 180 BİN TL
Tuzla İcra Müdürlüğünün verdiği icradan satış kararını, Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü işleme koyacak. 204 daire için farklı fiyatlar belirlenmiş durumda. Fiyat aralıkları 90 bin TL ile 180 bin TL arasında değişiyor. Her bir daire ayrı ayrı ihale edilecek. 204 daire için belirlenen muhammen bedelinin toplamı ise 22 milyon 478 bin TL olarak hesaplandı.

YARI FİYATINA İHALEYE ÇIKARILIYOR
İcra ihalesinde, belirlenen bedelin yüzde 50’si üzerinden satış işlemi başlıyor. Örneğin, 180 bin TL tahmini bedel belirlenen daire, başka bir alıcı çıkmazsa 90 bin TL’ye satılabilir. Söz konusu dairelerin satışında yüzde 1 de KDV ödemesi yapılması gerekiyor.

İLK İHALE 9 AĞUSTOS GÜNÜ
Daire sayısının çokluğu nedeni ile 4 ayrı icra ihale günü belirlendi. 8 Ağustos’ta başlayacak süreç 12 Ekim’deki icra ihalesi ile son bulacak. 9 bloktan oluşan projede inşaatın gerçekleşme oranı yüzde 90 seviyesinde.

ALACAKLI KAMU BANKASI
Söz konusu dairelerin icradan satışını ise, bir kamu bankasının istediği öğrenildi. Alacaklı bankanın, daileri alan sucuk firmasının kredi borçlarını ödeyememesi nedeni ile sahip olduğu dairelerin satışını istediği anlaşıldı.

Hürriyet