Kavga edip yollarını ayıran ‘Kurtlar Vadisi’nin yapımcıları Necati Şaşmaz ile Raci Şaşmaz, ekranın yanı sıra gayrimenkul sektöründe de rekabet yaşıyor..

KURTLAR Vadisi’nin senaristi Raci Şaşmaz’la başrol oyuncusu ağabeyi Necati Şaşmaz üç yıl öncesine kadar Pana Film’de ortaktı. Pana Yapı isimli ikinci şirketlerini kuran kardeşler, Esenyurt’ta yapılan Ukra City projesine de ortak oldu. Projenin yarım kalmasıyla büyük hayal kırıklığı yaşayan Şaşmaz kardeşler, Ataşehir’de çok sayıda konut ve iş yeri satın aldı. Gelir paylaşımı konusunda anlaşamayan kardeşler, 2014’te yollarını ayırdı. Necati Şaşmaz, Pana Film’i, Raci Şaşmaz da Pana Yapı’yı aldı. Necati Şaşmaz, Ataşehir bölgesinden gayrimenkul ve iş yeri satın almaya devam ediyor.

Kendi yapım firmasını kurup Bahadır Özdener’le reytinglerde birinci çıkan ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisini çekmeye başlayan Raci Şaşmaz ise Selimoğlu İnşaat’la 10’ar milyon ortaklıkla, kentsel dönüşümün merkezi Fikirtepe’de Brooklyn Park projesine ortak oldu. Şaşmaz, projeyi, kendi dizisi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’a ana sponsor yaptı. Ortağının hisselerini devir alan ve aynı bölgede yeni projelere girişen Raci Şaşmaz, şimdi de ağabeyinin de yazlığı olan Çeşme’de lüks villa projesine başladı.

Yeni Yüzyıl