Bosch Ev Aletleri ve çevreyi koruma konusunda öncü marka National Geographic Channel çevre bilincini arttırmak için güçlerini birleştiriyor.

Beyaz eşya sektöründe Avrupa’nın enerji verimliliği lideri olan, doğa dostu yaklaşımı ile sosyal sorumluluk bilincini ilke edinen Bosch Ev Aletleri ve çevreyi koruma konusunda öncü marka National Geographic Channel, üniversite öğrencilerini çevre hakkında bilinçlendirecek. İki çevreci markanın işbirliği kapsamında Mart ayında Türkiye’ye gelecek olan National Geographic kâşifi, şehir planlamacı Thomas Culhane, üniversitelerde seminerler aracılığıyla gençlere iklim değişikliği, çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularında bilgiler verilecek
Doğa dostu teknolojileriyle enerji ve su tasarrufu sağlayan, doğal kaynakları koruyarak gelecek nesilleri düşünürken aynı zamanda tüketicilerin hayatını kolaylaştıranBoschEv Aletleri, son 2 yıldır Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilen toplam 12 çevre seminerinin ardından bu yıl da National Geographic Channel işbirliğiyle Nat Geo kaşifi Thomas Culhane’i 3. kez Türkiye’ye getiriyor.

Özellikle geri dönüşüm, yeşil teknolojiler ve güneş enerjisi konularında uzman olan Culhane, kurucusu olduğu sivil toplum örgütü Solar C.I.T.I.E.S ile Kahire’de yoksulların yaşadığı mahallelerde, evlerin çatılarına güneş enerjisiyle çalışan su ısıtıcıları yerleştirmek gibi projeler gerçekleştiriyor. Culhane,22-25 Mart tarihleri arasında Eskişehir, Adana ve Antalya’da 3 üniversitededüzenlenecek olan seminerler aracılığıyla öğrencilere yaşadıkları şehirlerde çevre kirliliğini azaltma, tasarruf etme yöntemlerini kendi deneyimlerinden faydalanarak, eğlenceli bir dille aktarmaya devam edecek.

Bosch Çevre Seminerleri’nin gerçekleşeceği üniversiteler ve tarihleri:
• Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Salon Anadolu, 23 Mart Pazartesi 16.00
• Adana Çukurova Üniversitesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu, 24 Mart Salı 14.00
• Antalya Akdeniz Üniversitesi, Hukuk Fakültesi Konferans Salonu, 25 Mart Çarşamba 15.00