VAN’ın Muradiye ilçesinde bulunan  Muradiye Şelalesi, 4.5 milyon liralık projeyle yeni çehresine kavuştu!

 

VAN’ın Muradiye ilçesinde bulunan ve her mevsim görsel şölen sunan Muradiye Şelalesi çevresi için Muradiye Belediyesi tarafından hayata geçirilen 4,5 milyon liralık proje kapsamında seyir terasları, yürüyüş yolları, aydınlatmalar, peyzaj, oyun ve dinlenme alanları ile yeni bir yol yapıldı. Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel, “Daha önce Muradiye Şelalesi’ne gelen ziyaretçiler bir fotoğraf çektirip gidiyorlardı. Amacımız buraya gelenlerin daha fazla kalmalarını sağlamaktır” dedi.

Van’ın önemli turizm değerlerinden biri olan ve adını Bağdat seferine çıkan Osmanlı Padişahı 4. Murat’tan alan Muradiye Şelalesi Van’a 80 kilometre uzaklıktaki Muradiye ilçesinde bulunuyor.

Her mevsim gelen ziyaretçilerine farklı güzellikler sunan şelale ve çevresi için Muradiye Belediyesi tarafından bir proje başlatıldı.

Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel şelaleyi gezdikten sonra çok kötü bir durumda olduğunu fark ettiklerini ve hemen harekete geçtiklerini söyledi.

Şelaleye hak ettiği değeri vermek için proje çalışmalarına başladıklarını anlatan Yücel, şelalenin çevresindeki 75 dönüm arazi üzerine, 4,5 milyon liralık projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.