Yerli mobilya endüstrisinin nabzının atacağı “Modeko 2015 İzmir Mobilya Fuarı”, bugün kapılarını ziyaretçilere açacak.
İzmir Mobilya, Dekorasyon, Ev ve Büro Mobilyaları Fuarı (MODEKO), bugün kapılarını açacak. Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, “Fuar alanında yer sıkıntısına rağmen yüzde 10 büyüdük. Gelecek yıl yeni fuar alanına geçilmesiyle yüzde 20 ile yüzde 40 arasında büyüme hedefleniyor” dedi.
187 firmanın katılımıyla 2013 yılında düzenlenen fuarı, Libya, Irak, İsrail, Filistin, Mısır, Ürdün, Lübnan, Tunus, Sudan, BAE, Yemen, Umman, Katar, Azerbeycan, Yunanistan, KKTC, Bangladeş, Pakistan, Romanya, Norveç, Kamerun, Almanya, Fransa ve ABD başta olmak üzere 24 ülkeden yerli ve yabancı toplam 26.312 profesyonel ziyaret etmişti. Bu yıl da birçok profesyoneli bir araya getirecek fuar, yeni iş fırsatları sunuyor.
Fuarda bir çok markanın modern ve klasik ev mobilyaları,ofis mobilyaları,eskitme ve modüler mobilyalar,masa, sandalye, kanepe ve koltuklar, bebek ve genç odaları,yatak ve yatak setleri, mutfak mobilyası,bahçe Mobilyaları, ev dekorasyonu ve aksesuarları,aydınlatma ekipmanları, koleksiyonları yer alacak. Organizasyon 11.00-20.00 saatleri arasında, 1 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.