Endüstriyel Tasarımcı ve Makine Mühendisi Mete Mordağ, tasarım süreçlerinde sorun yaşadıklarını söyleyerek bunun da yapı sektörüne yansıdığını belirtti.
Mutfak eşyaları, aksesuarlar, mobilyalar, dalış ekipmanları, kentsel mobilyalar, mimari donatılar ve yapı sektörüne kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan ve 2006’dan bu yana geliştirdiği projelerle 20’nin üstünde patentin altında imzası bulunan Mordağ, “Endüstriyel tasarım, sadece estetik, butik veya moda ürünler sunan bir uzmanlık alanı değil; etrafımızdaki problemlere akılcı çözümler üretme sanatıdır. Endüstriyel tasarımda,çizilen veya silinen her çizgi, ilgili hedefe ki bu bir fikir, ürün veya sistem olabilir daha verimli bir yoldan ulaşmak için olmalıdır. Her detayın,ürünü hafifleştirmek, daha ergonomik, daha hızlı, daha basit yapmak gibi çok net sebepleri olmalıdır.Sonuçta, daha önce çözüm getirilmemiş bir sorunu geometri, fizik ve malzeme üzerinden çözmeye çalışıyorsunuz ve sonucun görsel açıdan taşıdığı o şaşırtıcı güzellik de onun en güzel süsü oluyor” diyerek tasarımın farklı boyutlarını vurguladı.
Ayrıca Mete Mordağ, tasarımcının üretim, Ar-GE ve sonrasında pazarlama süreçlerinde de projeye eşlik etmesini ve gerekli desteklerin verilmesi gerektiğini söyledi.