Çamlıca’da MESA konutlarını Haziran ayında teslim ediyor.Proje başladığında teslim tarihi 2015 Ağustos olarak açıklanmıştı.

MESA Mesken Sanayii A.Ş tarafından İstanbul Çamlıca’da yapılan villa ve dairelerden oluşan toplam 113 konutun bulunduğu Çamlıca’da MESA konutlarını Haziran ayında teslim ediyor.Proje başladığında teslim tarihi 2015 Ağustos olarak açıklanmıştı.

Çamlıca MESA projesi detayları

İstanbul’un Anadolu Yakasında en önemli lokasyonlarından biri olan Çamlıca’da yer alan Çamlıca MESA projesi 42.500 metrekarelik bir arazi üzerinde yer alıyor.Arazi üzerine 5 adet 4 katlı özel villa, toplam 20 bloktan oluşan, 40 adet bahçe katı,40 adet dubleks ve 28 ara kat olmak üzere toplam 113 konut bulunuyor.240 metrekare ile 340 metrekare arasında değişen büyüklüklerdeki konutların yanı sıra 5 adet özel villaların kapalı alanları toplam 950 metrekare büyüklüğe ulaşıyor.

Çamlıca MESA’da konutların metrekare fiyatları 6.000 dolar ile 6500 dolar arasında bulunuyor.Brüt 240 metrekare ile 950 metrekare arasındaki konutların satış fiyatları 1.670.000 dolar ile 2.350.000 dolar arasında gerçekleşiyor.Dolar satış fiyatları günlük kur üzerinden yapılırken,aşırı döviz kuru hareketi olduğu dönemleri konut alıcılarına avantajlı imkanlar sunuluyor.Projede bulunan konutların %85’i satılmış durumda.

Çamlıca MESA projesinde 33.000 metrekare yeşil alan,1.100 metrekare sosyal olan bulunurken site dahilin de araçların tamamı kapalı yer altı otoparkını kullanacaklar. Site içi araç trafiğine kapalı olacak. Projede birinci sınıf işçilik ve malzeme uygulaması yapılarak konut alıcılarına gerçek marka değeri sunuluyor.

Emlak Konut İhalelerine Teklifler Yüksek
Çamlıca MESA basın toplantısında gündemdeki konuları da değerlendiren MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu,Emlak Konut’un İstanbul ve Ankara’daki ihalelerine katıldıklarını ancak ihalede oluşan teklifleri yüksek buldukları için değerlendirmede bulunmadıklarını söyledi.Bu yüksek tekliflerin bu ihale şartlarına göre yüksek olduğunu belirten Erhan Boysanoğlu,gelişmeleri görerek değerlendirmelerde bulunmanın daha doğru olacağını söyledi.
Konut Sektörü Neden Durgun
MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu,konut sektöründe görülen durgunluk için görüşlerin açıklayarak,her seçimde konut alıcıları biraz bekle gör politakasını izler ancak bu seçimde farklılık göstererek daha fazla ihtiyatlı olunduğu gözleniyor. Seçim nedeniyle bürokraside oluşan yavaşlamanın da proje onayları ve izinleri için bir yavaşlama getirdiğini belirterek seçimden sonra konut sektörünün tekrar hız kazanmasını beklediklerini belirtti.

Ankara’da Konut Fiyatları İstanbul Müteahhitleri Yükseltecek

Ankara’daki konut sektörü içinde değerlendirmelerde bulunan MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu,İstanbul’lu müteahhitlerin son zamanlarda Ankara’da ciddi projeler ürettiklerini söyleyerek,Ankara’nın konut talebinin sınırlı olduğu hiçbir zaman İstanbul gibi bir talep olmayacağını belirtti, Ankara için bu projeler ile birlikte konut fiyatlarının yükseleceğini söyleyen Erhan Boysaoğlu , Ankara’da konut fiyatlarının yükselmesinin talep açısından beklenen olmadığı zaman Ankara için konut sektörünün nasıl bir durumla karşılaşacağını merak ettiklerini belirtti.

Bahçeşehir Göleti’ni Yeşil Alan İçin Çok Ucuz Verdik
Bahçeşehir Göleti ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Erhan Boysanoğlu, Bahçeşehir Göleti’nin kendilerine ait olduğunu ve o bölgede yapılacak yeşil alan çalışmaları için nerdeyse bedelsiz olarak kamuya devrettiklerini açıkladı.Yeşil alan olmak için verilen Bahçeşehir Göleti’nin her hangi bir konut alanına dönüştürülmesini beklemediklerini göletin sadece yeşil alan amaçlı kullanılacağını bildiklerini söyledi.

Sivri Ada ve Yeşil Ada İnşaat Hizmeti MESA’dan
Son günlerde gündeme gelen Sivri Ada ve Yassı Ada’nın yeniden yapılandırılması için inşaatın MESA tarafından yapılacağını açıklayan MESA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Can Aynagöz,Sivri ve Yassı Adalarının inşaatının MESA tarafından yapılacağını söyleyerek ,Adnan Menderes ve arkadaşlarının yargılandığı süreçte kullanılan yapıların restore edilerek korunacağını adalarda bulunan 4/5 adet Bizans döneminden kalan tarihi yapıların da bulunduğunu açıkladı.Kongre turizmi,konaklama ve müze olarak mimari tasarımları yapılan projenin toplam inşaat alanı 85 bin metrekare olarak belirtildi.TOBB tarafından yap işlet devret modeliyle adaların işletim hakkı TOBB’de bulunuyor.İnşaat çalışmaları üç etaplı ihale süreci ile devam edecek.

Eyüp İyigün/Emlakmetrekare.com