İnşaat sektörünün vazgeçilmezleri Mercedes-Benz kamyonları
Mercedes-Benz Türk’ün bu sene yeniden yer aldığı Beton 2015 Fuarı, 19 – 21 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. Bu yıl yedinci kez düzenlenen Hazır Beton Fuarı’nda bulunan standında Mercedes-Benz Türk, inşaat sektörünün zorlu çalışma alanlarında güç işlerin üstesinden başarıyla gelebilen güçlü ve dayanıklı Mercedes-Benz kamyonlarını tanıtıyor.

Mercedes-Benz Türk fuara geniş ürün portföyünden 4 aracı ile katılıyor. Bu kapsamda;

Fuar boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden inşaat sektörünün tüm ihtiyaçlarına karşılık veren ürün gamı ve güçlü kamyonları ile Mercedes-Benz Türk, ilk günden fuarın ilgi odağı oldu. konuthaberleri.com

Mercedes-Benz Türk’ten hazır beton sektörüne destek

Mercedes-Benz Türk inşaat sektörünün hedeflerini desteklemek üzere Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) ile işbirliği yapıyor. 2005 yılından beri kesintisiz olarak THBB çalışmalarına sponsor olan şirket, özellikle eğitim faaliyetlerini destekliyor. Tam 10 yıldır Pompa ve transmikser operatörleri kursu ana sponsorluğunu üstlenen Mercedes-Benz Türk, sektörde güvenliğin artması ve kalifiye eleman yetiştirilmesi için çalışıyor. Mercedes-Benz Türk’ün yılların tecrübesine sahip kadrolu uzman eğitmenleri tarafından hazırlanan profesyonel eğitimler ile teorinin yanında pratik eğitimlerle de katılımcıların gerçek senaryolar için en iyi şekilde hazırlanması sağlanıyor.

Tercih edilen her üç kamyondan ikisi Mercedes-Benz markalı

Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen araçlarının yanında, ithal olarak sunduğu ürün portföyüyle inşaat segmentindeki müşterilerinin her türlü ihtiyacına uygun çözümler sunabiliyor. Türkiye genelindeki yaygın servis ağı, yedek parça temin kolaylığı ve yüksek ikinci el değeri avantajları Mercedes-Benz kamyonlarının inşaat piyasasındaki konumunu daha da güçlendiriyor. Bunların sonucu olarak inşaat sektöründe satılan her üç kamyondan ikisi Mercedes-Benz yıldızını taşıyor.

Mercedes-Benz Axor ve Actros, inşaat sektörünün en çok ilgi gören kamyonları

Mercedes-Benz Türk, inşaat sektöründe en çok kullanılan kamyon üreticisi ünvanını koruyor. İnşaat alanlarında aktif kullanılan kamyonların yanı sıra, bu alanlara Taşımacılık yapan Mercedes-Benz kamyonları da sektörün gözdeleri konumunda.

Mercedes-Benz Türk’ün inşaat alanlarında kullanılmak üzere sunduğu ürün gamı aşağıdaki modellerden oluşuyor;

• Axor 3029 B 6×4 (beton mikser kullanımına uygun inşaat kamyonu)

• Axor 3029 K 6×4 (beton mikser kullanımına uygun inşaat kamyonu)

• Axor 3340 K 6×4 (damper kullanımına uygun inşaat kamyonu)

• Axor 4140 B 8×4 (beton mikser ve beton pompası kullanımına uygun inşaat kamyonu)

• Axor 3236 B 8×4 (hafifletilmiş beton mikser kullanımına uygun inşaat kamyonu)

• Axor 3340 K 6×4 (damper kullanımına ve beton pompası kullanımına uygun inşaat

kamyonu)

• Actros 3236 B 8×4 (hafifletilmiş beton mikser kullanımına uygun otomatik şanzımanlı

inşaat kamyonu)

• Actros 4141 B 8×4 (beton mikser ve beton pompası kullanımına uygun inşaat

kamyonu)

• Actros 1941 LS 4×2 (beton mikser ve damper treyler kullanımına uygun çekici)

• Axor 4140 K 8×4 (damper kullanımına uygun inşaat kamyonu)

• Actros 4851 K 8×4 (damper kullanımına uygun inşaat kamyonu)