İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, kazı çalışmalarının sona erdiği Mecidiyeköy Mahmutbey metro hattının 2019’un ilk aylarında hizmete gireceğini açıkladı…

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mecidiyeköy Mahmutbey metro projesini inceledi. Kazı çalışmalarının sona erdiğini belirten Topbaş, hattın 2019 yılının ilk aylarında devreye gireceğini söyledi.

Topbaş, “Günde bir milyon insan buradan geçecek. 8 ilçeden geçecek bu hat, Bağcılar’dan Kabataş’a kadar vatandaşlarımızın denize ulaşımını ve diğer sistemlerle entegre olmasını sağlayacak. Toplam 24,5 kilometrelik bir hattan bahsediyorum. 19 istasyonu var. İstanbul’un önemli hatlarından biri haline gelecek” dedi.

Mecidiyeköy Mahmutbey metro hattının devam niteliğini taşıyan 11 istasyonlu Mahmutbey-Halkalı-Başakşehir-Esenyurt metrosunda sözleşme aşamasına geldiklerini söyleyen Topbaş, “Bu metro hattı da bu hatla birleştiği zaman Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar olmak üzere sistem birbirine bağlanmış olacak” diye konuştu.