Marmaris’teki etrafı kızılçam ormanlarıyla kaplı, leb-i derya manzaralı, “Park Panorama” adlı 5 yıldızlı otel, Bakanlık oluruyla, öğrenci yurduna dönüştürüldü.

Mülkü Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne ait İçmeler Mahallesi’ndeki dağlık ve ormanlık alanın eteğinde bulunan, 1991’de kullanımı 49 yıllığına Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonuna verilen arazi üzerine 2002’de inşa edilen, “Park Panorama” adlı 5 yıldızlı otel, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Turizm Meslek Yiiksekokulu’nun öğrencilerine yurt olarak hizmet vermeye başladı. MTMYO Müdürü Zekeriya Bingöl, bazı çevrelerin gerçekleşmeden önce ‘hayal’ olarak nitelediğini belirttiği dönüşümü şu sözlerle anlattı: Rektörümüz Mansur Harmandar’la birlikte TESK Başkanı Bendevi Palandöken’e gittik. Palandöken eğitimekatkı sağlamaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti. Bunun üzerine mülk sahibi Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na başvurumuzu ilettik. Bakanlığın olur vermesiyle otel, 24 seneliğine üniversitemize devredildi.

5 yıldızlı otelde tüm odalarda plazma TV ile klima bulunuyor, 24 saat sıcak su akıyor. 3 restoran, 1 seminer, 1 de çok amaçlı salonu kullanan öğrenciler, havuzdan da yararlanabiliyor.

Akşam