Pek çok kategorideki seçkin markaya ev sahipliği yapan Türkiye’nin ilk ve lider özel alışveriş kulübü Markafoni.com,artık Uniq İstanbul’daki yeni ofisinde!

Türkiye’nin ilk ve lider özel alışveriş kulübü Markafoni.com, dünyaca ünlü parfüm ve kozmetik markalarını aynı çatı altında toplayan MissPera.com, Türkiye’nin en büyük online ayakkabı mağazası Zizigo.com gibi markaları bünyesinde bulunduran Markafoni Grubu, Uniq İstanbul’daki yeni ofisine taşındı.

Dünya devi Naspers’ın Türkiye iştiraki Markafoni Grubu’ndaki değişim, şimdi de ofis ile devam ediyor. 2015 yılına hızlı bir başlangıç yapan Markafoni Grubu, Ocak ayında moda ve perakende dünyasını Bulut AVM’ye taşıyacağını açıklamıştı. Ardından Türkiye’de doğan moda ve perakende markalarının yurt dışı pazarlara açılmasında köprü görevi üstleneceğini duyuran Markafoni Grubu’nda değişim her alanda devam ediyor. Sunduğu yeniliklerle Türkiye’de e-ticaret sektöründe hep bir adım önde olan Markafoni Grubu, bu kez kendisi için yenilendi ve “kurdele” konseptiyle tasarlanan yeni ofisine merhaba dedi.

Uniq İstanbul’da yer alan yeni Markafoni ofisi toplam 3.500 m2’lik bir alanda yer alıyor. İnsan Kaynakları, Hukuk, İdari İşler, Prodüksiyon, Kategori Yönetimi, Mali İşler, Pazarlama, Müşteri Hizmetleri, Ürün-Proje ve Süreç Yönetimi ve Bilgi Teknolojileri bölümlerinde görev yapan 270 Markafoni çalışanı artık güne Uniq İstanbul’da merhaba diyorlar. Ayrıca, Naspers Grup çatısı altında faaliyet gösteren bilio.com’un da 26 çalışanı bu ofiste.
Habif Mimarlık’tan Hakan Habif ve Çağrı Kaan Çetin tarafından tasarlanan Markafoni Grubu’nun yeni ofis konsepti “kurdele” olarak belirlendi. Markafoni kurumsal renklerinde tasarlanan kurdeleler tüm ofis boyunca ilerleyerek yer yer Markafoni çalışanlarının kullandığı, “düğüm” olarak adlandırılan mekan ve araçlara dönüşüyor. Konseptin temelinde yer alan üç ana unsur -kurumsal kimlik, moda, dinamik ve esnek mekanlar. Bu “düğümler” sadece dekorasyon amaçlı tasarlanan alanlar değil, bazıları çabuk toplantı alanları, bazıları ise sohbet/dinlenme alanları olarak kullanılıyor.

Güncel ofis trendini yakalayan Markafoni Grubu’nun yeni çalışma alanında, çalışanların motivasyonunu yükseltecek hobi alanları da unutulmadı. Markafonililerin daha verimli çalışmasında etkisi olacağı düşünülen oyun alanı, dergi standları gibi alanlar da konseptin birer uzantısı olarak ofis içerisinde göze çarpıyor. Ofisin girişinde yer alan mini moda sergisi de hem çalışanları hem de Markafoni misafirlerini ufak bir moda yolculuğuna çıkarıyor.