Antalya’da Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 1,4 milyar dolar harcanarak inşa edilen Mardan Palace Otel’in 10 milyon dolarlık tadilatın ardından Hint düğünüyle sezonu açmaya hazırlandığı bildirildi.

Antalya’nın Kundu bölgesinde Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 1,4 milyar dolar harcanarak inşa edilen Mardan Palace Otel’in, 10 milyon dolarlık tadilatın ardından Hint düğünüyle sezonu açmaya hazırlandığı belirtildi.

Son bir yıldır icra, hırsızlık, elektrik ve sularının kesildiği haberleriyle gündeme gelen Türkiye’nin en lüks otellerinin başında gelen Mardan Palace’da tadilat çalışmaları devam ediyor.

Otelin Genel Müdürü Selçuk Şentepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dört yıllık inşat aşamasının ardından 2009’un mayıs ayında açılan Mardan Palace’ın Dolmabahçe, Anadolu ve Avrupa olmak üzere üç kısımda 546 odadan oluştuğunu söyledi.

Otelin, Türkiye’nin en büyük ve en lüks otellerinden olduğunu vurgulayan Şentepe, tesisin son dönemde yaşadığı sıkıntıları, turizmde faaliyet gösteren tüm işletmelerin yaşadığını savundu.

Turizmde bir senenin bir seneyi tutmadığını, ülkeler arası yaşanılan krizlerin kendilerini de etkilediğini aktaran Şentepe, yaşanan en ufak krizden en çok etkilenen dallardan birinin turizm olduğunu ifade etti.