Bugüne kadar bir çok proje inşa eden Mar Yapı İstanbul Avrupa yakası Basın Ekspres bölgesinde yeni bir konut projesine başlıyor. Mar Yapı G Tower ile Basın Ekspres’te Divan konseptini ikiledi.

Mar Yapı İstanbul Avrupa yakası Basın Ekspres bölgesinde yeni bir konut projesine başlıyor. 4 yıl önce Divan kalitesini Basın Ekspres’e getiren Mar Yapı bu kez yine aynı bölgede G Tower projesini Divan ile birlikte inşa ediyor. Mar Yapı ve Divan Grup,Divan Residence at G Tower projesini tanıttı. Toplantıya Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ve Divan Grubu CEO’su Richard Appelbaum katıldı.

G Tower projesinin rezidans işletmesi Divan Grubu tarafından yapılacak. 432 daireli rezidans konsepti ile geliştirilen projede 1+1 ve 2+1 daire seçenekleri bulunuyor. Projede bir çok sosyal olanak bulunuyor.

Bölgeye 800 milyon liralık yatırım
Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, Mar Yapı’nın Basın Ekspres Yolu bölgesine toplamda 800 milyon liralık yatıtım yaptığını ancak G Towers’ın yatırım bedelinin ise 195 milyon lira olduğunu söyledi.

‘Bölgeye güvenimiz tam’
Özkök, Basın Ekspres bölgesinde yeni projelere devam edeceklerini bildirirken bu bölgenin geleceğine güvendiklerini de dile getirdi. Özkök, ‘Basın Ekspres Yolu yatırımlarımız iki havaalanına yakın, TEM ve E5’i birleştiren konumda yer alıyor. Bu bölgenin değeri; deniz otobüsüne yakınlığı ve metro bağlantısıyla her geçen gün artıyor. Bölgede yeni yapılan alt yapı yatırımları ile önümüzdeki senelerde değerinin daha da fazla artacağına inanıyoruz’ dedi.

Metrekaresi 5 bin 500 lira
Basın Ekspre yolu üzerinde 432 rezidanstan oluşacak G Tower projesinde metrekare fiyatları 5 bin 500 liradan başlıyor. Projedeki en küçük 60 metrekare rezidansın fiyatı 370 bin liradan başlıyor.

Yüzde 20’si satıldı
Projede satışlara bugün başlandığını ancak bir süredir ön talep toplandığını belirten Özkök, G Tower projesinde yüzde 20 civarında ön satış yapıldığını, yabancılara da satış yaptıklarını ancak daha fazla yerlilere yaptıklarını belirtti.

Bodrum projesi devam ediyor
Yeni projelerin de yolda olduğunu belirten Özkök, Bodrum projesinin de devam ettiğini ancak satışlarına proje biraz daha şekillendikten sonra başlayacaklarını belirtti.

Yeni projeler yolda
Şuan 100 dönümün üzerinde arsa stoklarının bulunduğunu kaydeden Özkök, yine İstanbul Avrupa yakası Sefaköy’de üniversite bölgesinde şuanda anlaşma yapmak üzere oldukalrı bir projenin bulunduğunu ve 2017 yılında onun satışlarına başlayacaklarını dile getirdi.

Eyüp İyigün/Emlakmetrekare.com