Küçükçekmece’ye bağlı İnönü Mahallesi’ndeki bir inşaatta kullanılan kule vincin devrildiği olayda en az iki kişi hayatını kaybetti, birden fazla kişi de yaralandı.

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesine bağlı İnönü Mahallesi’ndeki inşaatta kullanılan, Gül Yapı’ya ait olduğu belirtilen kule vinç, patronlar gerekli iş güvenliği önlemlerini almadığı için iki kişinin ölümüne, birden fazla kişinin de yaralanmasına sebep oldu.

Yaşanan olayda, kule vinç devrilerek Trabzonspor’un kullanımında olduğu belirtilen futbol sahasına düştü. Enkaz altından 2 kişinin cesedi çıkarılırken, hayatını kaybedenlerin futbol antrenörü oldukları kaydedildi. Bununla birlikte vincin; balık işleme fabrikasının da üzerine düştüğü, fabrikada çalışan iki kişinin yaralandığı ve fabrikada hasara yol açtığı ifade edildi.

Öte yandan olay yerine gelen polislerin ifadelerine göre 2’den fazla kişinin hayatını kaybetmiş olabileceği belirtildi.

Diğer vinç de sallanıyor
Kulenin devrildiği sırada 15 yaş altı çocukların antrenman için sahaya girmek üzere oldukları ve daha büyük bir katliamdan dönüldüğü bildirildi. Ayrıca, inşaatta kullanılan diğer vincin de sallandığı ve çevredekilerin yaşamını tehdit etmeyi sürdürdüğü dile getirildi.