İnşaat sektöründe 50 yıla yaklaşan köklü geçmişiyle adı ‘kalite’ ve ‘güven’le özdeşleşen MESA, Capital’in bu yıl 16’ncısını düzenlediği “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında yine en beğenilenler arasına girdi. MESA, inşaat/konut sektörünün en beğenilen üç şirketinden biri seçildi.

Aylık ekonomi dergisi Capital’in geleneksel “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması”nın bu yılki sonuçları belli oldu. Araştırma kapsamında iş dünyasını temsilen 500’ün üzerinde şirketten 1.584 yöneticiye ulaşıldı. 3 ay boyunca saha çalışması süren araştırmada, online görüşme tekniği kullanıldı.
Yapılan araştırma sonuçlarına göre ‘Yılın En Beğenilen Şirketi’ Koç Holding olurken, ikinci Arçelik, üçüncü ise Unilever oldu. Sektörlere göre ayrı değerlendirmelerin de yapıldığı araştırma kapsamındaen beğenilen şirketlere ödülleri,düzenlenecek özel bir törenle teslim edilecek.

MESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, inşaat ve konut sektöründe kalite ve güvenle anılmanın yanı sıra en beğenilenler arasında yer almanın MESA’yı yeni projeler konusunda cesaretlendirdiğine dikkat çekti. Boysanoğlu,“Kalitede standartları belirleyen referans bir şirket olmanın gururunu yaşıyoruz. Konut sektörünün en beğenilenleri arasında yer almak bizi mutlu ettiği kadar, cesaretlendiriyor da. Bu cesaretle, Türk insanını yüksek kaliteli yaşam alanları ile buluşturmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.