Keten İnşaat Ltd. Şti. tarafından Eyüp’te 2 bin 185 metrekare arsa alanı üzerinde 6 katlı iki blokta 57 konut ve ticari birimlerden oluşan Keten Haliç Projesi’nin ilk teslim edilmeye başlandı.
Eyüp’te yükselen 6 katlı iki bloktan oluşan proje,2+1, 3+1, 4+1 ile çatı dubleksinden oluşuyor.
İstanbul’un prestijli bölgesi Galata ve Beyoğlu’na olan yakınlığıyla dikkat çeken Keten Haliç Projesi akıllı ev sistemi ile tasarlanmış.Kartlı otopark giriş sistemi, 7/24 resepsiyon, fitnes salonu, Türk Hamamı gibi birçok özellik projeyi çekici hale getirirken Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, projenin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.
Bölgenin ulaşım avantajının yanında 2 yıl ince, 5 yıl da kaba inşaat garantisinin bulunduğunu söyleyen Keten, Haliç Projesi’nin ,ikinci etabnın ise Mayıs ayında teslim edileceğini duyurdu.

Selahattin Keten, “Bölgenin yapılaşmaya bağlı olarak ulaşım altyapısı sürekli gelişiyor. Örneğin, 2012 yılında faaliyete geçen Kağıthane Bomonti Dolmabahçe tüneli bölgenin değerini artırdı. 2015 yılında ise faaliyeti planlanan 3. köprü ve bağlantı yolları ile 2017 yılında kanalın bitiminde yapılacağı açıklanan marina da Keten Haliç’in değerini daha da artıracak” dedi.