Kepez Devlet Hastanesi hakkında bilgi veren Başkan Tütüncü, daha sonra mahalle başkanlarıyla belediyenin nostaljik otobüsüyle hastaneye gitti. Bu yolculukta Tütüncü, otobüsün hikayesini anlattı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez Mahalle başkanlarını belediyede kabul etti. Burada yapımı devam eden Kepez Devlet Hastanesi hakkında bilgi veren Başkan Tütüncü, daha sonra mahalle başkanlarıyla belediyenin nostaljik otobüsüyle hastaneye gitti. Bu yolculukta Tütüncü, otobüsün hikayesini anlattı.

Başkan Tütüncü ve mahalle başkanlarını, hastanenin kurucu başhekimi Dr. Adil Kaplan karşılayıp gezdirdi. Hastane girişinde kısa bir bilgi veren Dr. Kaplan, binanın özelliklerini sıraladı. Hastanenin sıradan bir yapı olmadığını kaydeden başkan Tütüncü, “Bu yapı birden fazla ilkleri barındırdığından, Sağlık Bakanlığımız ve belediyemizin iftihar kaynağı oldu. Bu hizmetin Kepezlilere ulaştırılmasında, seçim çalışmalarında özveri gösteren mahalle başkanlarımızın da payı var” dedi.
YÜRÜYEN MERDİVENLİ HASTANE
Özel ve kamu hastaneleri olmak üzere Türkiye’nin ilk yürüyen merpeni olan hastane, Antalya’nın da ilk akıllı hastanesi. Her poliklinikte 24 saat uzman hekimin bulunacağı hastanenin acil servisindeki asansörler, sadece ameliyathane ile yoğun bakım servislerine taşıma yapacak. Hastanın rıza vermesi ve doktorun tercihi doğrultusunda ameliyatlar, ameliyathanedeki özel kameralar ile dünyanın herhangi bir yerindeki tıp buluşmasında canlı olarak yayınlanabilecek.

Antalya Hilal