KEÇİÖREN'DE SPOR ALANLARININ SAYISI ARTIYOR. (İHA/ANKARA-İHA)

Gençlerin daha çok sporla uğraşması için ilçeye nitelikli spor alanları kazandıran Keçiören Belediyesi, Atapark Kapalı Spor Salonu’nun da yapımını tamamladı.

Yeni salon, futbolla ilgilenen gençlerin nitelikli bir ortamda, keyifle maç yapmalarına imkan sunuyor. 2 bin 290 metre alan üzerine kurulu spor salonunda ayrıca çim hokeyi de oynanabiliyor.
HEDEF SPOR YAPAN TOPLUM
Spor salonu yanına ise hem çocuklar hem de tüm Keçiörenliler için park yapıldı. İçerisinde 150 metre yürüyüş yolu, 1 oyun grubu, 1 fitness grubu ve 3 adet kameriye bulunan park, temiz havada soluklanmak isteyenlere hizmet verecek. Gençlerin sporla profesyonel olarak da ilgilenmelerinden mutlu olduklarını ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Spor yapmak insanın hem sağlığını korur hem de ruhunu dinlendirir. Spor ile gençlerimizi sokağın kötü etkilerinden korumayı da hedefliyoruz. Her gencimizin mutlaka bir spor dalı ile uğraşmasını arzu ediyoruz. Gençlerimizin yanı sıra spor yapan vatandaşlarımızın sayısının da artmasını istiyoruz. Çünkü sağlıklı toplumlar spor yapan sağlıklı bireylerden oluşur. Keçiören Belediyesi olarak spora ve sporcuya desteğimizi sürdüreceğiz” dedi

Sabah