Sabri Paşayiğit Design Office ve Artaş İnşaat iş birliği ile vücut bulan Radisson Blu, Kayseri’nin çehresini değiştirecek bir ortaklığa imza attı.
RadissonBlu Hotel Kayseri 3750 m2 arsa alanı üzerinde yaklaşık 32.000 m2 inşaat alanına sahip, bodrum katlarıyla birlikte toplam 22 katlı ve yaklaşık 75 m yükseklik ile Kayseri’nin en yüksek binası olacak. Otel tasarımı kadar diğer özellikleriyle de dikkat çekici. Otelin PresidentalSuit’ olarak adlandırılan bir kral dairesi, 13 adet suit, 41 adet köşe oda ve 189 adet standart odası mevcut.Ayrıca engelli kullanımına göre düzenlenmiş üç adet odası ve iki adet antialerjik odası da bulunuyor.
Yeşil bina anlayışından hareketle binada LED aydınlatma ve ayrıca kojenerasyon sistemi tercih edilmiş. Böylece yüzeylerdeki enerji kayıpları en aza indirilmiş.
Otelin en dikkat çekici kısmınının iç mimarisini yani ‘PresidentalSuit’ bölümünü Mimar F. Sema Özçelebi üstlenmiş.Bu oda yaklaşık 165 m2’lik bir alanda ve 36 m2’lik bir odayla bağlantılı olarakdüşünülmiş.Suitte ayrı bir servis girişi ile mutfak bulunuyor. Suitte ilginç tasarımlara sahip eşyalar kullanılmış.Babil ailesinden Faruk Malhan imzası taşıyan Serhas kanepe ve sehpa ve yine Faruk Malhan imzası taşıyan Monte Cristo koltuklar, Guamba sehpalar da odanın atmosferini oluşturan tasarımlar arasında.
Suitteki diğer aksesuarlar, adını laleden alan Luca Scacchetti tasarımı Amoroso berjer, Tonelli marka Bakarat cam sehpa. Ayrıca girişte Mardinli dresuar, çalışma masasına eşlik eden Anitta yönetici koltuğu, Fasem marka Airlux sandalyeler de ‘PresidentalSuit’te bulunuyor.
Otel şehrin en modern ve en yüksek binası olmaya hazırlanıyor.