Kayseri’nin ve İç Anadolu Bölgesi’nin yaşam merkezi olan Kayseri Park AVM, bu yıl ciro ve ziyaretçi sayısında %10 büyüme hedefliyor.

Çekim merkezi olma liderliğini sürdüren Kayseri Park AVM, her beğeniye, her zevke ve en önemlisi her bütçeye hitap edebilen 130 markası ile ziyaretçilerine hizmet veriyor.

2017 yılında da büyüme hedeflediklerini belirten Kayseri Park AVM Genel Müdürü Taner Aydın, şunları söyledi:
“Kayseri Park AVM olarak bünyesinde bulunduğumuz Artaş İnşaat, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile Kayseri Park dahil bünyesindeki 3 alışveriş merkezinde, kiralamaları TL’ye dönüştürme kararı verdi. Her anlamda kiracılarının yanında olmayı başaran alışveriş merkezimiz, TL’ye dönen ilk alışveriş merkezlerinden biri olma özelliğini de kazanmış oldu. Alışveriş merkezi olarak, her geçen yıl rekabetin arttığı günümüz koşullarında, ziyaretçi sayımızda ve toplam ciromuzda artışlar yaşamaya devam edeceğiz. Ve bu başarı grafiğinin devam etmesi için de, gerekli yönetimsel eylemleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Alışveriş merkezimizdeki 130 mağazada çalışan yaklaşık bin kişiyi dikkate alacak olursak; tedarikçiler, taşeronlar, dışarıdan hizmet üretenler ve ailelerini de düşündüğümüzde, yaklaşık 4-5 bin kişinin geçimini sağladığı bacasız bir fabrika olarak, ilimize ve ülkemize değer katmanın haklı gururunu yaşıyoruz.”

Kayseri ve bölgenin yaşam merkezi oldu
Kayseri’nin yanı sıra, Yozgat, Niğde, Nevşehir ve Sivas gibi çevre illerden de ziyaretçi ağırladıklarını belirten Taner Aydın, konuşmasına söyle devam etti:

“Kayseri gurbetçi potansiyelinin de yüksek olduğu illerden birisidir. Özellikle yaz aylarında, gurbetçi ziyaretçilerimizin oranı oldukça artmaktadır. Ayrıca, yaz ve bahar döneminde, Kapadokya bölgesini Uzakdoğu ülkelerinden gezmeye gelen yabancı turistler ile kışın Erciyes Dağı’na gelen yerli ve yabancı turistler de, merkezimizi ziyaret etmektedirler. Kayseri Park, Kayseri’ye kazandırdığı yeni markaları, yeni alışveriş alışkanlıkları ve organizasyonlarıyla, açıldığı günden itibaren sadece bir alışveriş merkezi olmadığını, bir yaşam merkezi olduğunu da kanıtlamıştır” diye konuştu.

Renovasyon projeleri devam ediyor
İhtiyaçlar doğrultusunda renovasyon projelerinin devam etmekte olduğunu ifade eden Taner Aydın, şunları kaydetti:
“Kayseri Park, daima birinci sınıf hizmet sunmayı ilke edinmiş kurumsal yönetim anlayışı gereği, bünyesinde bulunan markaların ve ziyaretçilerinin beğenisini kazanmak amacıyla, dördüncü yılının sonunda 10 milyon doları bulan bir renovasyon projesini gerçekleştirdi. 2015 yılında ise, «Kayserililer, her şeyin en iyisine layıktır» düşüncesiyle, bünyemizdeki markalara değer kazandırmak ve Türkiye’nin en değerli alışveriş merkezleri arasında anılmaya devam etmek için, iç alanlarda 4,5 milyon doları bulan bir renovasyon projesini daha hayata geçirdik. İhtiyaçlar doğrultusunda, renovasyon çalışmalarımız da sürmektedir” şeklinde konuştu.

Kayseri Park hakkında genel bilgi
Kayseri Park, 1 Haziran 2006 tarihinde, Kayseri’nin en prestijli, şehrin alım gücü en yüksek kesiminin yaşadığı Melikgazi ilçesinde, Kayseri’nin ve Orta Anadolu’nun ilk ve en gözde alışveriş ve yaşam merkezi olarak faaliyete geçti. Artaş İnşaat Grubu yatırımlarından birisi olan Kayseri Park, 64 bin metrekarelik toplam kapalı alan içerisinde, 27 bin metrekare kiralanabilir alan ile; her tarza, her yaşa ve beğeniye hitap edebilen Vakko, W Collection, Mango, MAC, Ramsey, Sarar, Boyner, Mudo, Adidas, Nike, Swatch, Marka Park, Abdullah Kiğılı, Starbucks Coffee gibi ulusal ve uluslararası 130 mağaza ile hizmet vermektedir. Türk ve dünya mutfağından farklı alternatif tatların yer aldığı yeme içme katında, özel oturma alanları ve teraslara sahip restoranları ve kafeleriyle farklı lezzetleri, ziyaretçileri ile buluşturuyor. Restoranları ve kafeleriyle Kayserililerin buluşma noktası olan Kayseri Park, eğlencenin de merkezi konumundadır. Dokuz salonlu ve 1.300 koltuk kapasitesiyle hizmet veren modern sineması ve ailelerin alışveriş yaparken çocuklarının eğlenceli vakit geçirebileceği çocuk oyun alanları da mevcuttur.

Yeni Şafak