Hava durumu son tahminleri özellikle İstanbul ve Ankara için fena! Meteoroloji tarih verdi yarın, yani 30 Aralık çarşamba yoğun kar yağışı var. Peki yarın okullar tatil olur mu gözler valiliklerin kararlarında.

İSTANBUL , Ankara, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Samsun, Afyon, Düzce ve Balıkesir hava durumu son tahminlere göre fena! Şiddetli kar yağışı için meteoroloji tarih verdi. Yarın yani 30 Aralık çarşamba günü şiddetli kar yağışı bekleniyor. Peki şiddetli kar yağışı yarın okulları tatil ettirir mi gözler valiliklerin kararlarında.

YARIN YOĞUN KAR GELİYOR BU İLLERE AMAN DİKKAT!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kırklareli ve Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin, akşam saatlerinden sonra Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz ile Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Kütahya ve Giresun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

YILBAŞI HAVA DURUMU NASIL?

Kar yağışı bu illere yenilerini ekleyerek perşembe ve cuma günü daha da geniş bir kesimde görülecek. 31 Aralık perşembeyi 01 ocak 2016 yılına bağlayan gün ve gece de kar yağışı devam edecek. Yılbaşında Türkiye’nin büyük bir kısmı kar yağışı altında olacak.