Sektörde ilklere imza atan Turyap ve Kadıncaemlak.com kadın istihdamına destek sağlamak amacıyla yeni bir işbirliğine imza atıyor.

 

Turyap ve Kadıncaemlak.com işbirliği kapsamında Turyap Temsilcisi olmak isteyen kadınlara Turyap tarafından %5 indirim verilecek.

Kadın istihdamına destek amacıyla böyle bir fikri hayata geçirdiklerini belirten Turyap Kurumsal İletişim Koordinatörü Çağla Gürsoy; ” Gayrimenkul sektöründe kadın gözü ve fikri büyük önem arz eder. Ev alma kararını kadın verir, kadın kadının ne istediğini daha iyi anlar, dolayısıyla bu süreci de en iyi bir kadın yönetir. Genel Müdürlük çalışanlarımızın %50’si, temsilcilerimizin %25’i kadındır. Gayrimenkulün olduğu her yerde kadınların oldukça başarılı olduğunu biliyoruz, bu sayının artması için girişimci kadınlara destek oluyoruz. Kadın istihdamının artması, girişimciliğin yaygınlaşması için, Kadınca Emlak üyelerine temsilcilik açarken %5 indirim sağlıyoruz. Gayrimenkul danışmanlığı konusunda gerekli eğitimi vermek için de elimizden geleni yapacağız. TURYAP ailesinde daha fazla kadın görmeyi temenni ediyoruz” dedi.

Gayrimenkul sektöründe kadınların sesi olmak üzere yola çıktıklarını belirten Kadıncaemlak.com girişimcileri ise; “Amacımız karar verme mekanizması olan kadının gücünü, vizyonunu ve bakış açısını gayrimenkul sektörüne ve bağlı diğer sektörlere aktarmak. Herkesin merak ettiği soruların doğru cevaplarına kadınların bakış açısıyla ulaşmayı hedefliyoruz.” gibi açıklamalarda bulundular.