ERA Türkiye, İzmir’de kentsel dönüşüm ve gayrimenkulde girişimcilik konusuna dikkat çekiyor
ERA Türkiye, 3 Mart Salı günü “Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkulde Yatırım Fırsatları Semineri” düzenliyor. Gayrimenkul danışmanlığı sektörünün öncü markasıERA Türkiye, Ege’nin incisi İzmir’de hizmet vermeye ve sektör oyuncuları ile bir araya gelmeye devam ediyor.

ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan’ında katılımıyla 3 Mart 2015 Salı günü Ege Bölgesi Sanayiciler Odası (EBSO)’ndadüzenlenecek “Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkulde Yatırım Fırsatları Semineri”nde kentsel dönüşüm ve gayrimenkulde girişimcilik konuları masaya yatırılacak. İzmir ve bölgesinin son 10 yılda gayrimenkul hareketliliği konusunda dramatik gelişimler gösteren illerin başında yer aldığını belirten ERA Türkiye Franchise Geliştirme ve Satış Direktörü Kadir Tümen,Özellikle şehre olan göçün nitelikli olarak artması ve bu doğrultuda konut ihtiyacının artması ile ulaşım imkanlarının kolaylaşması şehri Ege Bölgesinin cazibe merkezi haline getirdi. Son 10 yılda İzmir ilinde konut satın alım endeksi 21.12’den 50’ye yükselerek yüzde 150’lik bir gelişim gösterdi. Buna paralel 2003 yılında satış metrekare fiyatları ortalamada 800 TL iken günümüzde bu bedel yüzde 100’ün üzerinde bir artış ile 1667 TL’ye ulaştı. Kiralamalardaki metrekare fiyatlarına baktığımızda ise yine 2003 yılında olan metrekare kiralama fiyatının 3.54 TL, 2014’te ise 7.54’ e çıkarak yüzde 100’ün üzerinde katlandığını görmekteyiz. Geçmiş senelerde İzmir’de gayrimenkul yatırımcıları da yapmış oldukları yatırımların geri dönüş sürelerine bakıldığında karlı gözükmekteler. Nitekim bir gayrimenkulün kira çarpanı düşünüldüğünde geri dönüş süresi 22,64 yıl iken 2014’e sonunda bu rakam 18.54 yıl.” dedi.

İzmir, İstanbul ile birlikte yapılanmayı istediğimiz en önemli şehir

ERA Türkiye olarak, hızlı bir gelişim gösteren İzmir’in önümüzdeki günlerde de bu gelişimini arttırarak devam ettireceğini düşündüklerini ve İzmir Bölgesini hassasiyetle takip ettiklerini ileten Tümen, “Gayrimenkul hareketliliğini olumlu yönde etkileyecek yegane faktörlerin başında “Kentsel Dönüşüm” bulunuyor. Gayrimenkul Pazarlama sektörünün de nitelikli bir şekilde gelişimi en önemli hedeflerimizden biri. Bu doğrultuda İzmir, İstanbul ile birlikte yapılanmayı istediğimiz en önemli şehir. Nitelikli bir ofis ağıyla, sektöre uzmanlık kazandırma yolunda 3 Mart 2015 Salı günü Ege Bölgesi Sanayiciler Odası (EBSO)’ndagayrimenkule ve özellikle gayrimenkul pazarlamayla ilgili İzmirliler ile bir panelde buluşuyoruz. Bu panel ile İzmir Bölgesindeki kentsel dönüşümü detaylandıracağımız gibi gayrimenkul pazarlama sektöründeki fırsatları katılımcılarımız ile paylaşıp İzmir ilinde 4 olan ofis sayımızı arttıracağız. Tüm İzmirlileri etkinliğimize beklemekteyiz.” şeklinde konuştu.

Milliyet