İzmir’in Karşıyaka ilçesinde inşa edilecek olan Sağlık Bilimleri Fakültesi, meslek yüksekokulu, sağlık polikliniği ve diş polikliniği ile çok amaçlı spor salonunun temeli atılıyor.

Karşıyaka ilçesinde uzun yıllardır beklenen üniversite hayali gerçeğe dönüşüyor. Karşıyaka Belediyesi, Ege Üniversitesi ve bağışçı Karadavut ailesi arasında geçtiğimiz aylarda imzalanan protokol sonrasında, uzun yıllar atıl kalan kentteki arazinin imar plan değişiklikleri yapıldı. Bu kapsamda, projeler çizildi ve yapım aşamasına ise gelindi. Sağlık Bilimleri Fakültesi, meslek yüksekokulu, sağlık polikliniği ve diş polikliniği ile çok amaçlı spor salonunun temel atma töreni ise 24 Kasım 2015 (yarın) gerçekleştirilecek. Projenin inşaat çalışmalarının ise 18 ay süreceği ifade edildi.

İmzalanan protokole göre, Ayşe Necla Karadavut tarafından bağışlanan Anadolu Caddesi üzerindeki araziye, aile tarafından yükseköğretim binası ve spor kompleksi inşa ettirilecek. Ege Üniversitesi burada Sağlık Bilimleri Fakültesi ve buna bağlı meslek yüksekokulu ile sağlık polikliniği ve diş polikliniği kuracak. Spor kompleksi ise Karşıyaka Belediyesi’ne tahsis edilecek; belediye ve üniversite tarafından ortaklaşa kullanılacak. Spor kompleksi ve üniversite binasına, “Suat Cemile Balcıoğlu ismi verilecek.

Yeni Asır