İzmir Büyükşehir Belediyesi Bayraklı Mansuroğlu Mahallesi’nde kurulacak 9 milyon 697 milyon 454 TL değerinde parkın içinden su kanalı geçecek, 800 ağaç dikilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Bayraklı Mansuroğlu mahallesinde 37 bin 500 metrekarelik alanda kentin en nitelikli parklarından biri olması hedefiyle “Park İzmir’in yapımına Kasım ayı sonunda başlayacak. İhalesi tamamlanan ve 9 milyon 697 milyon 454 TL maliyeti olan Park İzmir’in içinden su kanalı geçecek, 800 ağaç dikilecek, vvi-fi erişimi, usb şarj noktaları, kaykay ve paten sahası, amfitiyatro, bisiklet ve koşu yolları yeralacak.

Ankara Caddesi’nden Hamdi Dalan Kavşağı kullanarak Bayraklı’ya dönüşte Alia İzzet Begoviç Bulvarının solunda kalan birbiriyle bağlantısı olan üç ayrı alan üzerinde toplam 37 bin 500 metrekarelik alanda kurulacak Park İzmir’in yapım ihalesi tamamlandı. İhaleye katılan 12 firma arasından 9 milyon 697 bin 454 TL’lik teklifle Barankaya İnşaat firması kazandı. Yer teslimi yapılan alanlarda Park İzmir’le ilgili çalışmalara Kasım ayı sonunda başlanacak.

FISKİYELİ HAVUZ VAR

Yenilikçi ve modern bir tasarımla projenin hazırlandığım belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Park İzmir’de manolya ağaçları ile gölgelenen bir meydan olacağını, bu meydanı gezenler su perdesi ile serinleyeğini söyledi. Parkın bu bölümünde üzeri fıskiyeli kuru havuz da yeralacağmı belirten yetkililer “Suyu kesildiğinde havuz bir meydana dönüşecek ve çeşitli etkinliklere hizmet edecek. Parkın içinden geçen su kanalı, oturup serinlemek isteyenler için güzel bir alternatif olacak. Parkta ikinci bir havuz da amfi tiyatronun bulunduğu alanda yer alacak. Amfi tiyatronun havuz olarak değerlendirildiği tasarımda, etkinlik zamanlarında havuzun suyu kesilebilecek. Parkın içinde dinlenmek, uzanmak isteyenler için ahşap platformlar yer alacak. Bu ahşap platformlarının birinin üzerinde İzmir’in haritası da yer alacak. Bisikletseverler için dut ağaçları ile gölgelenen bisiklet yolu ve tüm alanı çevreleyen koşu yol olacak. Modern oyuncaklarla donatılmış çocuk parkı, tarçın ağaçları ile gölgelenecek ve engelli çocukların da kullanımına uygun olacak” dedi.

İzmir 9 Eylül Gazetesi