Türkerler Holding’in GAMA ile yürüttüğü İzmir ve Kocaeli şehir hastaneleri projeleri, EMEA Finance tarafından 2016 yılının “En İyi PPP (Kamu-Özel Sektör İşbirliği) Projeleri” seçildi.

Londra’da düzenlenen törende ödülü alan Türkerler Holding Sağlık Yatırım Grup Başkanı Sevgin Mısırlı, “Ülkemize uluslararası düzeyde ödül kazandırmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Türkerler Holding’in, Gama ile ortak yürüttüğü 1.4 milyar Dolar’lık İzmir Bayraklı ve Kocaeli şehir hastaneleri projeleri, Orta ve Doğu Avrupa’da “En İyi PPP (Kamu-Özel Sektör İşbirliği) Projeleri” seçildi. Sağlık Bakanlığı’nın geliştirdiği Kamu-Özel Sektör İşbirliği (PPP) modeliyle şehir hastaneleri atağına kalkan Türkiye’nin bu hamlesi, uluslararası düzeyde takdir gördü.

İzmir Bayraklı ve Kocaeli şehir hastaneleri Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın önde gelen finans yayınlarından EMEA Finance tarafından düzenlenen EMEA Finance Project Finance Awards kapsamında ödül aldı.

Londra’da düzenlenen törende “En İyi PPP” ödülünü alan Türkerler Holding Sağlık Yatırım Grup Başkanı Sevgin Mısırlı,“Türkerler Holding olarak ülkemize uluslararası düzeyde ödül alan projeleri gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz” dedi. İzmir ve Kocaeli projeleri için yurtdışından 1.1 milyar Dolar kredi sağladıklarını kaydeden Mısırlı, “Bu finansmanın 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından sağlanması çok anlamlıdır. Türkiye ve Türkerler’e olan güvenin bir yansımasıdır. Kredi, çok ciddi uluslararası kuruluşlar olan; Amerikan (OPIC) ve Kanada (EDC) Exim’i ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) çok düşük maliyetle alınması yönüyle de çok değerlidir. Bu büyük finansmanın anlaşmasını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde imzaladık. Türkerler Holding adına kendilerine verdikleri destek için bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

İzmir Bayraklı ve Kocaeli şehir hastanelerinin toplam yatırım bedeli 1.4 milyar Dolar
İzmir Bayraklı’ da Kamu-Özel Sektör İşbirliği (PPP) kapsamında inşaatına başlanan 611 bin metrekare kapalı alana sahip entegre sağlık kampüsü 2 bin 60 yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük 3. hastanesi olacak.Kocaeli Şehir Hastanesi ise 335 bin 600 metrekare kapalı alan ve bin 180 yatak kapasiteli olacak. İzmir Bayraklı Projesinin yatırım bedeli 900 milyon Dolar ve Kocaeli Projesinin yatırım bedeli ise yaklaşık 500 milyon Dolar. Yatırımları Türkerler ve Gama yapacak ve 25 yıl işletecek.