Deniz üstü alışveriş sloganı ile hayata geçirilen İstMarina AVM kapılarını açıyor…

İstMarina AVM kapılarını açıyor. Deniz üstü alışveriş sloganı ile hayata geçirilen AVM bir çok ünlü markayı buluşturacak. AVM’nin açılışı ile ilgili bir basın lansmanı yapıldı. Lansmana DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Dap Eltes Ortak Girişimi Genel Müdürü Ahmet Okan Yılmaz, JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş ve JLL Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Ander katıldı.

250 milyon euro yatırımla hayata geçiriliyor

Kartal sahilinde hayata geçirilen İstMarina prjesinin içinde yer alan AVM için Ziya Yılmaz, “250 Milyon Euro gibi büyük bir yatırımla ve 200 bin metrekare alanda inşa ettiğimiz, İstanbulluların yeni buluşma noktası İstMarina AVM’de yaklaşık 200 mağaza hizmet verecek. Bağdat Caddesi ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ortasında değeri her gün artan Kartal sahilinde konumlanan, Türkiye’nin içinden hızlı tren geçen ilk Alışveriş ve Yaşam Merkezi İstMarina, gurme restoranları ve dünyaca ünlü markaları içerisinde barındıracak” dedi.

‘AVM’de Emlak Konut ile ortaklık devam ediyor’

İstmarina projesini Emlak Konut güvencesi ile haytaa geçiren Dap Yapı konutlarda Emlak Konut ile tahhüt payı ile anlaştıklarını ve ortaklığını bitirdiğini ancak AVM’de de hala ortaklıklarının devam ettiğini belirtti. Yılmaz konuyla ilgili ‘AVM’de hisselerimiz oranında ortaklık devam ediyor. Ne olacağına henüz karar vermedik ama Emlak Konut da halka açık bir şirket. Onu düşüneceğiz’ açıklamasını yaptı.

‘İstMarina bölgede beyaz yakalıların yaşama alanı oldu’

Maltepe, Kartal, Kadıköy, Pendik ve Dragos beyaz yakalıların yaşamayı tercih ettiği en önemli yerleşim yerleri arasında yer aldığını belirten Yılmaz, İstMarina’nın ‘Dünya’nın En İyi Yapı Geliştirme Projesi’ ve ‘2014’ün En Fazla Satış Gerçekleşen Projesi’ ödüllerini aldığını söyledi.

Konutların satışlarının bittiğini belirten Yılmaz AVM kiralamarında da yüzde 95 oranına ulaştıklarını söyledi.

‘Kartal’ın çehresi değişiyor’

JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş da; “Bizleri, dördüncü nesil alışveriş merkezleriyle birlikte hayatımıza giren açık hava alışveriş keyfinden mahrum bırakmayan ve bu alandaki öncü projelerden biri haline gelen İstMarina AVM, son yıllarda büyük bir gelişim gösteren Kartal’ın çehresini daha da güzelleştirmek için önemli bir girişim olarak karşımızda duruyor” dedi.

Lokasyon avantajı

Bostancı-Pendik sahil yolu üzerinde yer alan İstMarina AVM’ye, karayolu bağlantılarının yanı sıra Kadıköy-Pendik ve Bostancı-Pendik arasında işlemekte olan İETT hatları sayesinde toplu taşıma araçları ile de kolayca ulaşmak mümkün. Haydarpaşa Garı’na 2018 sonunda ulaşması planlanan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattı da İstMarina AVM’nin içinden geçecek.

200 mağaza

200 mağazadan meydana gelen AVM’de açık ve kapalı alışveriş mekanların yanı sıra 2 bin araç kapasitesine sahip otopark alanı, çocuk oyun alanları ve daha birçok sosyal donatı alanı yer alıyor.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com