İstanbul’da satılık konut fiyatları bir ayda yüzde 13 artış gösterdi. İstanbul’da fiyatların en çok arttığı ilçe yıllık bazda Gaziosmanpaşa, aylık bazda ise Bayrampaşa oldu…

İstanbul’da satılık konut fiyatları Haziran ayında yüzde 13 arttı. Hürriyet Emlak’ın verilerine göre Mayıs ayında 4 bin 444 TL olan konut fiyatları Haziran ayında 4 bin 541 TL’ye yükseldi. Kiralık konut fiyatlarında ise yüzde 5 düşüş yaşandı.

Son bir yıl içinde satılık konut fiyatlarının en çok arttığı ilçelerin başında yüzde 26 artış ile Gaziosmanpaşa yer aldı. Gaziosmanpaşa’yı yüzde 23 ile Silivri, yüzde 22 ile Bakırköy takip etti.

Son bir ay incelendiğinde ise fiyatların en çok arttığı ilçeler yüzde 5,7 ile Bayrampaşa, yüzde 3,7 ile Bağcılar ve yüzde 2,5 ile Zeytinburnu oldu.

Son bir ayda fiyatların en çok düştüğü ilçeler ise Sultanbeyli, Gaziosmanpaşa ve Avcılar oldu. Sultanbeyli’de yüzde 6,3, Gaziosmanpaşa’da yüzde 6,3 ve Avcılar’da yüzde 3 düşüş görüldü. Son 1 yılda fiyatların en çok arttığı Gaziosmanpaşa’daki bu düşüş dikkat çekti.