Türkiye’nin 2023 vizyonunun en önemli kilometre taşlarından olan İstanbul Yeni Havalimanı Projesi’nin 90 milyon yolcu kapasiteli ilk fazı 2018’in ilk çeyreğinde devreye alınacak.

Dünya çapında 350’den fazla destinasyon ile en büyük HUB’lardan biri olacak olan Yeni Havalimanı projesi içinde yer alan, alışveriş ve yaşam merkezi İstanbul Airport City de uluslararası yatırımcıların dikkatini Türkiye’ye çekecek. İstanbul Airport City, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM’de, uluslararası yatırımcıların karşısına çıktı. Fuar kapsamında düzenlenen organizasyonda, 100’e yakın uluslararası yatırımcı, İstanbul Airport City hakkında detaylı bilgi alma imkanına kavuştu.

REFERANS NOKTASI

Cengiz, MAPA, Limak, Kolin ve Kalyon ortaklığındaki İGA Havalimanı İşletmesi AŞ İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, İstanbul Airport City’nin, 10.5 milyon metrekarelik alan ile dünya genelinde gelecekteki havalimanı şehirleri için bir referans noktası olacağını söyledi.

Kalyoncu, İstanbul Airport City’nin oteller, ofisler, alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, hastaneler, okullar ve sergi olanaklarıyla yeşil, sürdürülebilir bir tasarıma sahip olacağını belirterek, “Proje tüm kente hizmet verecek. Hepsini topladığımızda 6 milyar euroluk bir yatırım olacak” dedi.

Yeni Asır