İş GYO Tuzla ve Altunizade’de konut projesine Kadıköy’de ise otel projesine hazırlanıyor…

İş GYO İstanbul’da iki konut ve bir otel olmak üzere 3 yeni projeye hazırlanıyor. İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, İş GYO ve yeni projeler hakkında konuştu.

Tanes, TSKB GYO ile birleşme kararından vazgeçilmesinin ardından şirketin portföy çeşitlendirme ve kira gelirlerinin artırılması hedefinin sürdüğünü belirterek, bu kapsamda yaklaşık 250 milyon TL’lik otel projesine başlamayı planladıklarını söyledi. Tanes, söz konusu otel yatırımı ve devam eden projelerin tamamlanmasıyla birlikte şu anda 200 milyon TL’ye yakın seyreden kira gelirlerinin 2020 itibarıyla 300 milyon liraya yükselmesini beklediklerini belirtti.

İş GYO otel yatırımını Tecim LTD ile birlikte yapacak. Arsa maliyeti dahil yaklaşık 200-250 milyon TL’lik yatırımla yaşama geçirilecek olan proje Kadıköy’de şehir oteli konseptinde olacak. 250 odanın üzerinde olacak olan otelin ruhsatı alınırsa 2019 sonu veya 2020’de faaliyete geçmesi bekleniyor.

İş GYO Altunizade ve Tuzla’da konut projesine start vermeye hazırlanıyor. Tecim ile arsa ortaklığında hayata geçirilecek olan Altunizade projesi az katlı binalarda oluşacak. Proje için belediyenin imar çalışmalarının tamamlanması bekleniyor. Toplam 900 konuttan oluşacak olan Tuzla projesi için ruhsat süreci devam ediyor.

Tanes, Tuzla projesinde 600-650 milyon lira, Altunizade’de ise 350-400 milyon liralık ciroya ulaşmayı öngördüklerini söyledi.