İş GYO ve Nef ‘in ortak projeleri İnistanbul Gala yapılan lansman ile basına tanıtıldı.

İş GYO ve Nef ‘in ortak projeleri İnistanbul Gala yapılan lansman ile basına tanıtıldı.İstanbul Topkapı’da hayata geçirilen İnistanbul Gala projesi oldukça yoğun ilgi gördü.

İstanbul Topkapı’da bulunan eski Şişecam fabrikasının 80 dönüm arazisi üzerinde gerçekleştiriliyor.İnistanbul Gala projesi eski fabrika arsası üzerinde kentsel dönüşüm olarak yapılıyor.Kentsel dönüşüm uygulaması yapılan 80 dönümlük arazi üzerinde ‘’master planı’’ yapılmış dört farklı proje bulunuyor.Toplam yatırım bedeli 470 milyon dolar olarak öngörülüyor.

İş GYO ve Nef tarafından kurulan ortaklık payları %50’şer olarak açıklandı. İnistanbul Gala Projesinin inşaat çalışmaları yapılacak ihale sonunda belirlenen inşaat firması tarafından uygulanacak.

İnistanbul Gala Proje Detayları

İstanbul’un en önemli lokasyonlarından biri olan Topkapı’da gerçekleştirilen İnistanbul Gala projesi satışa çıkardığı 788 konutun 618 adedini kısa sürede sattı. Emlak sektörünün seçim atmosferi sebebiyle sakin bir dönemde olmasına rağmen bu satış oldukça dikkat çekti.

İnistanbul Gala projesinde 1+1’den 4+1’e kadar farklı daire tipleri bulunan projede konut satın almak için 7000 kişi ön başvuruda bulundu. Dört bloktan meydana gelen projede 1+1 konutlar 48-118 metrekare arasında,2+1 konutlar 73-144 metrekare arasında,3+1 konutlar 129-240 metrekare arasında,4+1 konutlar ise 214-308 metrekare arasında büyüklüklerde bulunuyor. İnistanbul Gala projesinde fiyatlar 320 bin TL’den başlıyor.

Ödemelerde çeşitli seçenekler sunulan projede %1 peşinat ve 2.100 TL’den başlayan aylık ödemeler içeren banka kredili ve faizsiz 30 ay vadeli ödeme seçenekleri bulunuyor.

İnistanbul Gala projesinin teslim tarihi 2017 Aralık olarak açıklandı. 25.564 metrekare arsa üzerinde inşa edilen projede 20.764 metrekare yeşil alan bulunmaktadır.

Projenin mimari tasarımları dünyaca ünlü mimarlık firması olan Amerikalı Perkins+Will tarafından yapılmaktadır.Perkins+Will dünyada tanınan çok ünlü tasarımları ve aldığı uluslar arası ödülleri ile tanınıyor.

İnistanbul Gala Lokasyon

İnistanbul Gala projesi İstanbul’un en önemli lokasyonlarından Topkapı’da konumlanıyor. 35 bin işyerinin bulunduğu günde 1.3 milyon kişi tarafından ziyaret edilen bu bölgede çok sayıda ulaşım noktası bulunmaktadır.Davutpaşa metro istasyonuna 100 metre mesafesi bulunan, tranvay ve metrobüs hatlarının da çok yakın olması nedeniyle projeden şehrin her tarafına ulaşımı kolaylaştırıyor.Marmaray,Atatürk Havalimanı,Yenikapı deniz otobüslerine oldukça kolay ulaşımına da sahip olan İnistanbul Gala projesi lokasyon değeri ile dikkat çekiyor.

Eyüp İyigün- Emlakmetrekare.com