İNDER’in ortaya koyduğu ‘Yaşanası Pilot Şehirler Projesi, bir yandan depreme karşı güvenli yaşam alanları oluşturulurken diğer yandan Türkiye’de konut talebinin en güçlü olduğu orta ve alt gelir grubunu uygun fiyatlarla konut sahibi yapmayı hedefliyor.

 

Metrekaresi 3 bin lira seviyesindeki konutların aylık 2 bin lira taksitle satılacağı yeni kentler kurulması fikrinden yola çıkılarak geliştirilen projeyle, aynı zamanda bu evlerde yaşayacak ailelerin daha uygun yaşam maliyetleriyle eğitim, sağlık, çalışma ortamı ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanacağı yerlere daha kolay ulaşması da öngörülüyor

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), hem depreme karşı güvenli yaşam alanları oluşturmak, hem de konut sahibi olmakta zorlanan orta ve alt gelir grubuna uygun fiyatlı konut sağlamak konusundaki çözüm önerilerini ‘Yaşanası Pilot Şehirler Projesi’ başlığı altında topladı. 2018’i ‘Depreme Karşı Seferberlik ve Yaşanası Pilot Şehirler Yılı’ olarak ilan eden İNDER, bu konudaki planlarını dernek üyeleriyle paylaştı. İnşaat sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getiren toplantıda, Yaşanası Pilot Şehirler Projesi’nin detayları masaya yatırıldı.