Birlikte kurduğunuz ilk evinizin sizi mükemmel biçimde yansıtmasını istemez misiniz? IKEA, yeni evlilerin evdeki tüm ihtiyaçlarına cevap veren birbirinden güzel tasarımlı, düşük fiyatlı, fonksiyonel binlerce dekorasyon çözümünü tek bir çatı altında sunuyor. Yeni evinizde birlikte mutlu anılarla dolu bir hayata adım atmanızı sağlayacak en doğru cevaplar için IKEA’nın önerilerine göz atmanız yeterli.

Kanepenize başrolü verin

İlk evinizin salonuna alacağınız kanepeyi, evinizin vazgeçilmezi olarak değerlendirin.

Geniş, konforlu bir kanepede keyifle TV izleyebilir ya da uzanıp tatlı bir uykuya dalabilirsiniz. Eski alışkanlıklarınızı yeni evinizde bir arada yaşarken de sürdürebilirsiniz. Yine birlikte günün yorgunluğunu atacağınız, sevdiklerinizle bir arada oturup sohbet edeceğiniz, salonunuzda zamanınızın çoğunu üzerinde geçireceğiniz yer kanepenizdir…

Dilerseniz modern görünümlü bir beyaz kanepe seçerek, IKEA’nın sınırsız seçenekli dekoratif yastıklarıyla süsleyebilir, zaman zaman üzerinde ufak değişiklik yaparak, fark yaratabilirsiniz. Sıcacık bir örtüyü de ayakucunuzdan eksik etmeyin. Zemine sereceğiniz, kanepenin ölçülerine uygun yumuşak dokulu bir halıyla kendinize başka bir konfor alanı yaratabilirsiniz. Üzerinde çalışmanın, gazetenizi okumanın ya da sıcak çayınızı yudumlamanın, en önemlisi kendinizi evinizde hissetmenin ayrıcalığını yaşayın.

Kabloları değil, en sevdiğiniz filmi izleyin

Çoğumuzun evinde televizyon ve medya üniteleri salonumuzun başköşesinde bulunuyor. Televizyon, müzik ve diğer medya kullanımları ile pek çok kablo ve ekipmanı da beraberinde seyretmeye maruz kalıyoruz. IKEA’nın BESTA TV ve dolap çözümleri sayesinde tüm medya ihtiyacınıza çok daha dekoratif ve düzenli bir şekilde yer verebilirsiniz.

Üstelik farklı renk ve ölçülerdeki alternatifleri ile kişisel tarzınızı yansıtan bir kombinasyon oluşturabilir, vazgeçemediğiniz tüm aksesuvarlarınızı da bu ünitede sergileyebilirsiniz.

Güneşi evinize taşıyın

Dört mevsim aydınlık bahar atmosferini yeni evinizde yaşatmak için mükemmel sarıları, gri tonlarıyla kombinleyin. Dilediğiniz şekilde yerleştirebileceğiniz parçalı bir oturma ünitesini salonunuzun en karakteristik parçası ilan edin. IKEA’nın VALLENTUNA serisi bu koltuklarını, istenildiği şekilde yerleştirerek hem bireysel hem de birlikte geçirilecek anlar için mevcut metrekareye göre yerleşim esnekliği sağlayın.

Üzerine ise sarı dekoratif yastık atın. Gün ışığını yarı şeffaf sarı perdelerle içeriye davet ederek atmosferi yakalayın. Kahverengi duvar ile sarı ve açık grileri ön plana çıkaracak kusursuz bir fon oluşturabilirsiniz. Yeşil bitkiler de doğayı içeriye taşımanıza yardımcı olacaktır.

IKEA’nın farklı formlardaki irili ufaklı saksılarına iç mekan bitkilerini yerleştirin. Yemek masanızın ve büfenizin üzerine veya orta sehpanıza saksıları dağıtın ve baharı içeride yaşayın. Tek parça bir orta sehpa yerine, istenildiğinde tepsi olabilen GLADOM ile saklama bölmeli KVISTBRO sehpayı kullanarak fonksiyonellikle, estetiği eşleştirebilir, alışılmışın dışında bir uyum yakalayabilirsiniz.

Keyif köşeniz

IKEA’nın STRANDMON yüksek sırtlı bu klasik koltukları ile her evde yer bulabilecek sıradışı, samimi bir köşe yaratabilirsiniz. IKEA’nın en bilinen kitaplıklarından BILLY ise bu alanda oluşturacağınız ister açık ister kapaklı bir çözümle kitaplarınızı, fotoğraflarınızı sergileyebileceğiniz bir keyif alanı oluşturmanıza yardımcı olacak. Zemine kontrast yeşil çizgili bir halı sererek sarının enerjisini daha da pekiştirebilirsiniz. Çam yeşili cam aksesuvarlar odak noktası oluştururken, duvara asacağınız çeşitli formlardaki çerçevelerle kendi sanat koleksiyonunuza yer açabilirsiniz.

Hem geleneksel hem modern sevenlere…

Bütçenizi sarsmadan kişiliğinizi yansıtan, kolay uygulanabilen, son derece tasarım ve modern bir yaşam alanı yaratmak, doğru seçimlerle hiç zor değil. Salonunuzda kapaklı dolapları, çekmeceleri ve açık raflarıyla kişisel aksesuvarlarınızı koleksiyonlarınızı sergileyebileceğiniz bir EKET kombinasyonuna yer verebilirsiniz.

Siz de evinizde, hafif ama konforlu bir sallanan sandalye ve tavandan sarkıt büyük aydınlatmayla geleneksel modernizmi vurgulayabilirsiniz. Zeminde doğal dokulu jüt halıları tercih edebilir, ufak ahşap tabureleri de minik yastıklarıyla evinizin her köşesine taşıyabilirsiniz.

Kişisel alanlar yaratın

Mavi ve beyazın açık ahşap tonlarıyla birleştiği dingin bir salonun mavi renkli duvarında ya da yemek masanızın yaslandığı bembeyaz sakin fonda düğün fotoğraflarınızla birlikte sevdiğiniz baskı resimleri, çizimleri karıştırarak sergileyin.

Evinizin her detayını düşünen IKEA, farklı çerçeveleri bir arada asmanın yaratıcı yollarını sunarken, yaşanmışlığın değerini vurguluyor. Çünkü birlikte yaşamaya başlayacağınız ilk eviniz, yıllar sonra en değerli hatıralarınızın başladığı yer olacak.

Evin şefi kim olacak?

Hayalinizdeki mutfağı yaratmanız için IKEA yanınızda. Bütçenize ve zevkinize hitap eden mutfağı IKEA uzmanları ile tasarlayabilir, dilerseniz açık cevizden, krem ve griye farklı renklerde kapaklar kullanarak mutfağınıza kendi imzanızı atabilirsiniz. Yeterince alanınız varsa, mutfakta ada kullanarak burayı aynı zamanda yemek masası olarak değerlendirebilirsiniz. Mutfakta zaman geçirmeyi bir keyif haline dönüştüren doğal ahşap kapaklı çekmece ve dolaplar, adeta şefliğe davetiye çıkarıyor.

Dış görünüşüyle olduğu kadar çekmece ve dolap içi fonksiyonel çözümleri ile de IKEA METOD mutfaklarda hazırlıklar tam bir keyfe dönüşüyor. Üstelik pratik ve kullanışlı IKEA METOD mutfaklar 28 Mayıs 2017 tarihine kadar ücretsiz nakliye ve montaj fırsatı sunuyor.

Zamansız yatak odaları

Modern, vintage tarza sahip bir yatak odasının zamansız şıklığı yeni evlenecek çiftler için vazgeçilmez bir tercih olabilir. İdeal yükseklikteki karyola ile uyumlu komodinler, ihtiyacınız olan her şeyin elinizin altında olmasını sağlar. Metalik lokal aydınlatmalar, geceleri kitap kurtlarının ayrılmaz parçaları olmaya aday.

Uyandığınızda ayak bastığınız doğal zemini ufak bir kilimle yumuşatabilirsiniz. Ayakucuna yerleşen puf veya koltuk ise ertesi günün hazırlıkları için bir konfor alalına dönüşebilir. Giyinme alanınızı, IKEA’nın PAX Gardırop üniteleriyle ihtiyaçlarınıza en uygun biçimde tasarlayabilir, elbiselerinize göre düzenleyebilirsiniz. Dolap içi aksesuvar ve saklama çözümleri ile dolabınızın her köşesini değerlendirmeniz mümkün. Her sabah 5 dakika fazla uyumayı kim istemez ki?

Keyifli banyolar

Sabahın tatlı telaşında zaman kaybetmemek için banyonuzdaki ihtiyaçlarınıza uygun düzenli ve kullanışlı olması, yaşam standardınızı yükseltir. Küçük ya da büyük banyolar için ihtiyaçlara göre tasarlanabilen aynalı banyo dolapları ve saklama çözümleri ile geniş, kullanışlı ve rahat hareket edilebilecek alan yaratın. Böylece sabahları size bolca zaman kalsın. Ayrıca IKEA’nın çok çeşitli raf sistemleri, aksesuarlarınızı düzenli ve dekoratif biçimde sergilemenizi sağlar.