Dünyaca ünlü otel zinciri Hyat, müşterilerine ücretsiz internet sunmaya hazırlanıyor.Hyatt Regency Istanbul Ataköy bugün yaptığı açıklamada dünyanın her yerindeki Hyatt Regency konuklarına ücretsiz internet hizmeti verdiğini duyurdu
Bölge Direktörü Jacques Morand konuyla ilgili yaptığı açılamada“İnternet bağlantısı, günümüz dünyasında zorunlu bir ihtiyaç. Hyatt Grup olarak misafirlerimize, odalarda ve ortak alanlarda kablosuz internet hizmeti sunmaya başladığımız için çok mutluyuz. Üstelik bu hizmeti hiçbir koşul aramaksızın sunuyoruz. İstanbul’da bulunan üç otelimiz stratejik konumlarda yer alıyor ve binlerce misafirimizin seyahatleri sırasında konaklamalarına, buluşmalarına ve etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. İş ve keyif amaçlı seyahat eden misafirlerimizin büyük bölümü hayatlarında farklı bir hıza sahip, bizlere zamanın en değerli hazine olduğunu söyleyen kişilerden oluşuyor.Misafirlerimiz için internet bağlantısının olmazsa olmaz bir hizmet niteliği taşıdığını biliyoruz. Verimli çalışmalarının, hayatlarıyla bağlantılarını koparmamalarının yolu internetten geçiyor. Hayatın paylaştıkça güzel olduğuna inandığımız için, misafirlerimize misafir odalarında ve ortak alanlarda ücretsiz internet hizmeti sunuyoruz.” dedi.
Sektör açısından da bir ilk olan bu hizmet içeriğinde standart bağlantı hizmeti e-posta ve sosyal medya erişimi sağlıyor.İstanbul’da yer alan Hyatt Gruba ait üç otelde 2Mbps hızındaki ücretsiz internet bağlantısı ücretsiz sağlanabiliyor. Ancak daha hızlı bir hizmet içeriğine sahip olmak isteyenler için 5 Mbps hıza sahip premium paket seçeneği sunulmuş. Premium bağlantı paketi ise, oyun oynama, internet üzerinden video veya film izleme gibi daha fazla kullanımn olanağı sağlıyor. Platinum ve Diamond Hyatt Gold Passport üyeleri, misafir odaları ve sosyal alanlarda ücret ödemeden premium kablosuz internet bağlantı hizmetinden yararlanabilecekler.
Ücretsiz hizmet,lobi, misafir odalarını,restoranlar,spa, spor salonu kapsarken, kullanıcı sayısının artabileceği toplantı odalarını kapsamıyor.