Beylikdüzü, Esenyurt ve Avcılar ilçelerinin tam kesişim noktasında, E-5 ve TEM bağlantı yolunun kavşak noktasında yer alan 11 blok ve 14 sıra bina ünitesiyle toplam 1424 daireden oluşan “Hayatımın Evi Projesi”’nde 2. dönem başlıyor.
Birinci etap satışlarının sona erdiği projede ikinci etap satışları 23 Mart haftasından itibaren hayata geçiyor. Tekfen Emlak Geliştirme’nin oluşturduğu proje,3 yeni blok 370 adet daire ile alıcısının karşısına çıkıyor.
Söz konusu proje ile ikinci şans kampanyasını başlattıklarını söyleyen Tekfen Emlak Geliştirme Satış ve Pazarlama Koordinatörü Emre Ülger, daire fiyatlarının 216 bin TL ile 528 bin TL aralığında değiştiğini açıkladı. Ayrıca “30 Ekim 2014’te satışa çıkan projede lansmandan itibaren yüzde 10 mertebesinde bir fiyat artışı söz konusu oldu. İnşaat faaliyetlerinin henüz başladığı projede bahar kampanyası ile cazip fiyatlar sunmaya devam ediyoruz. Bu kampanya ile ev sahibi olmak isteyenlere avantajlı ödeme koşullarını da sunmaya devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Ödeme seçenekleri ile ilgili konuşan Ülger şunları söyledi:: “Proje, lokasyonu, kalitesi ve ulaşılabilir fiyatları ile ev satın almayı düşünenlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Projede fiyatlar 1+1 dairelerde 216 bin TL’den, 2+1 daireler 335 bin TL’den ve 3+1 dairelerde ise 426 bin TL’den başlıyor. Müşterilerimiz çeşitli bankalardan mortgage kredisi kullanabilecekleri gibi firma bünyesinde özel ödeme kolaylıkları da sunuyoruz. Yüzde 5 peşinat veren ve yüzde 50 kredi kullanan müşterilerimiz kalan tutarı 3 eşit taksitte Eylül 2015, Eylül 2016 ve Mart 2017’de ödeyerek ev sahibi olabiliyorlar”

‘Hayatımın Evi Projesi’ni tasarlarken beklentilere çok önem verdiklerini dile getiren Ülger:“Eksiksiz bir yaşam alanı oluşturmak için çamaşır odasından depoya, 10 metrekareden küçük odası olmayan, yeşil bina sertifikalı enerjiden tasarruf sağlayan ev yapısına kadar her ayrıntıyı düşündük. Bu projede Tekfen kalite ve güvencesini ulaşılabilir fiyatlara satışa sunuyoruz” diye konuştu.

Projenin metroya olan yakınlığına da dikkat çeken Ülger “Proje metrobüse yürüme mesafesinde. Ayrıca 2017 yılında hayata geçmesi planlanan Bakırköy-Beylikdüzü metro güzergâhına da yürüme mesafesinde yer alırken, kuzeyde inşa edilen 3’üncü havalimanı ve 3’üncü köprü güzergahlarına da TEM bağlantı yolu sayesinde kolaylıkla ulaşılabiliyor.” diyerek projenin ulaşım detaylarına vurgu yaptı.

Projeden ev sahibi olmak isteyenler için ise seçenekler şöyle: 216 bin TL değerindeki 70 metrekare büyüklüğündeki 1+1 daireler; yüzde 10.800 TL peşinat ödenerek satın alınabiliyor. %50 mortgage kredisi 120 ay vade ile aylık 1.454 TL olarak ödenirken bakiye %45 ise 3 yıla yayılmış olarak 3 eşit taksitte 32.400 TL olarak ödenebiliyor. Projeye özel minumum banka kredisi faiz oranları ise %0.83’ten başlıyor.