Son 3 yılda hızla büyüyen hazır ofis sektörü, genç girişimciler ve yatırımcılar tarafından ilgi görüyor. Günlük, saatlik ve aylık paketlerle, prestijli bir iş adresiniz olabilir.

Ofis kiraları, yasal ve iş yeri adres tarifeleri, ortak kullanım alan ücretleri ile ofis konsept / dekor, aidat, stopaj, vergi, personel maliyet, genel giderler ve sabit giderler düşünülünce aylık sadece 1 ofis kirasına tüm bu giderlerden muaf olmaktır.

Bir iş yeri açmanın ortalama maliyeti 50.000 TL ile 100.000 TL ‘yi bulur, aylık giderler de cabası, hal böyle olunca en fazla talep 3 sene öncesine kadar mobil ve home-office çalışanlardan gelirken, artık tüm sektör ve iş kollarından yoğun bir talep gelmektedir.

Aylık ücretler 100 TL ile 4.000 TL arasından değişiyor olup, mobil için ortalama 300 TL, kiralık ofis içinde yaklaşık 1.750 TL ‘den başlayan fiyatlarla işinizi kurup çalışmaya başlayabiliyorsunuz.

Son 3 yılda hızla büyüyen hazır ofis sektörü, genç girişimciler.
yatırımcılar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Günlük, saatlik ve aylık paketler kapsamında, prestijli bir lokasyonda yasal İş adresi, şirketiniz adına özel telefon hattı, misafirlerinizin karşılanıp ağırlanması, size özel tabela, toplantı salonu kullanımı gibi seçenekler var.

Sektörde ücretler, verilen hizmet ve ofisin özelliğine göre değişiyor. Türkiye’de yaklaşık 5 yıllık geçmişi olan bu iş kolu sayesinde, özgürlüğüne düşkün olanlar istediği yerde ve dilediği gibi çalışma şansına sahip oluyor.

Firmalar ayrıca, büro giderlerini yüzde 80’e kadar düşürürken, profesyonel bir yardım alıyorlar.

Global ve Ulusal platformda, özellikle yeni iş kuran veya var olan işini daha da büyütmek isteyenler tarafından tercih edilen Hazır Ofis Sektörü, Türkiye’de de iş ve yatırım ortakları ile Genç Girişimcilerin yakından takip ettiği sektörler arasında yer alıyor.

Milliyet