Yaz döneminde başlattığı konut faiz indirimleriyle sektöre öncülük eden Halkbank, diğer bireysel kredilerde de tüketiciyi memnun edecek adımı attı.

Müşterilerine önemli avantajlar sağlamayı hedefleyen Halkbank, konut kredilerini 120 aya kadar olan vadede yüzde 0,89, bireysel ihtiyaç kredilerini yüzde 1,13, taşıt kredilerini ise yüzde 1,09 faiz oranlarıyla kullanıma sunacak.

Müşteri ihtiyaçlarını yakından takip eden Halkbank, ev sahibi olmak isteyen müşterilerine yönelik kolaylaştırıcı çözümler üretirken, Türkiye ekonomisine de katkı sağlamaya devam ediyor. Konut faizlerinde yaptığı indirimlerle hem müşterilerini memnun eden hem de sektöre hareketlilik getiren Halkbank, konut kredilerinde yaptığı yeni indirimin yanı sıra taşıt ve ihtiyaç kredilerinde de faiz indirimine gidiyor. Halkbank, konut sahibi olmak isteyenlere 1-36 ay için yüzde 0,80, 37-120 ay için yüzden 0,89 oranlarında özel imkanlar sunarken, taşıt kredilerinde bu oranı 1-48 ay için yüzde 1,09’a, bireysel ihtiyaç kredilerinde ise 1-48 ay için yüzde 1,13’e indirdi.

Son dönemde Türkiye’nin topyekûn bir kalkınmaya ihtiyaç duyduğunu dile getiren Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, “11 Ağustos’ta başlattığımız faiz indiriminde hız kesmiyoruz. Konut kredi faiz oranlarımızda yaptığımız indirimlerle sektörümüzdeki öncülüğümüzü sürdürüyoruz. Bunu diğer kredilerimize de yayarak müşterilerimize ve ihtiyaç sahiplerine kolaylık sağlıyoruz. Bu oranlarla hem müşterilerimize hem de Türkiye’ye kazandırıyoruz. Bizim en önemli görevimiz halkımızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ülkemizin yakaladığı istikrarın devam etmesini sağlamaktır. Bununla ilgili gereken adımlara atmaya devam edeceğiz” dedi.