Halkalı-3. Havalimanı-3.Köprü metrosunda çalışmalar yaklaşık 20 gün öncesinde başlamıştı. Bugün Halkalı-3. Havalimanı-3.Köprü metrosuna ÇED gerekli değil kararı yayınlandı.

4.4 milyar liraya mal olacak Halkalı-3. Havalimanı-3.Köprü metrosu yaklaşık 64 kilometre uzunluğunda inşa edilecek. Metro, Küçükçekmece, Arnavutköy, Eyüp, Sarıyer, Başakşehir Uskumru ve Halkalı’dan geçecek. Projede 20 adet tünel ve toplam 4.950 metre uzunluğunda 15 adet viyadük yer alıyor. Halkalı-3. Havalimanı-3.Köprü metrosunun 18 ay sonra açılması planlanıyor.

İşte o ilan;
İSTANBUL ili KÜÇÜKÇEKMECE, ARNAVUTKÖY, EYÜP, SARIYER, BASAKSEHIR, ilcesi Uskumru Mahallesi ve Halkalı Mahallesi mevkiindeki T.C. ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yapılması planlanan 3. KÖPRÜ-3.HAVAALANI-HALKALI DEMİRYOLU projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince 3. KÖPRÜ-3.HAVAALANI-HALKALI DEMİRYOLU projesi’ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.