Türkiye’nin ilk gayrimenkul think-tank’i(düşünce kuruluşu) olan GİSP, önümüzdeki dönemdeuluslararası yatırımcı için gayrimenkul ortamının geliştirilmesi, kentsel dönüşümde yeni düzenleme sonrası süreçve gayrimenkul finansmanında yeni araçlar konularında faaliyet gösterecek. Platformun Yönetim Kurulu Başkanlığına Hakan Gümüş seçildi.

Türkiye’nin ilk gayrimenkul think-tank’i olan Gayrimenkul için Strateji Platformu (GİSP) sektörün farklı kollarını temsil eden yeni yönetimini seçti.

GİSP Yönetim Kurulu Başkanlığına Hakan Gümüş (Bosphorus Investments – Yönetim Kurulu Başkanı) seçildi. Başkan Yardımcılıklarını Serkan Gül (Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Ofisi – Partner) ve Ferzan Çelikkanat’ın (ER Yatırım – Genel Müdür)üstlendikleri Platformda, Genel Sekreterliğe Gülin Kuzu Fellows (DEKAR Yapı – Yönetim Kurulu Üyesi), Muhasipliğe ise Mehmet Ersül(Bosphorus Investments – Yönetim Kurulu Üyesi)getirildi. Gökçe Meriçten (FERKO – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Elif Germirli (TAHİNCİOĞLU – CEO), Selin Bozkurt (MANİFESTO – Kurucu Ortak) ve Tuğra Gönden (CUSHMAN & WAKEFIELD – Yönetici Ortak)Yönetim Kurulu Üyeliklerinde yer aldılar.

Yeni Yönetim Gündem Yaratacak Konular Üzerine Çalışmalarına Başladı
Gayrimenkul sektörünün; geliştirme, değerleme, finans, pazarlama gibi farklı alanlarını temsil eden üyelerden oluşan yeni Yönetim Kurulu, gayrimenkul alanında gündem yaratacak konular üzerine çalışmalarına başladı.
GİSP, yeni dönemde uluslararası yatırımcı için gayrimenkul ortamının geliştirilmesi, , kentsel dönüşümde yeni düzenleme sonrası süreç ve gayrimenkul finansmanında yeni araçlar konularında faaliyet göstermeyi amaçlıyor.

GİSP, Sektör Profesyonelleri İçin Bir Düşünce Kuruluşu Olarak Öne Çıkıyor
GİSP her ay, kentsel dönüşüm, gayrimenkul sertifikaları, uluslararası yatırımcılar, geliştirme süreçleri, mekânsal planlama gibi konularda yuvarlak masa toplantıları düzenleyecek.
Aynı zamanda, GİSP bahar döneminde hayata geçmek üzere 72 saatlik, akademik bir gayrimenkul sertifikası programı üzerine çalışıyor.

GİSP, gayrimenkul sektöründeki profesyonellerin kendilerini ifade edebilecekleri, fikir alışverişinde bulunabilecekleri bir düşünce kuruluşu olarak öne çıkıyor.