Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER, gelişen kentlerin yatırım fırsatlarını sektör temsilcileri ile buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Gelişen Kentler Zirvesi’nin 8’incisini geniş bir katılımla Erzurum’da düzenliyor.

 

GYODER’in, Erzurum Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile 3-4 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenen ‘Gelişen Kentler Zirvesi-Erzurum’; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Erzurum – Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Sabah Gazetesi Yazarı Şefer Oğuz’un moderatörlüğünü yaptığı zirvede, Ekonomist, Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin, Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dr. Ayhan Çelik, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KADUKA) Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Erkonut Yönetim Kurulu Başkanı Selami Keskin, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ve Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar’ın yanı sıra, İstanbul ve bölgede faaliyet gösteren iş dünyası ve gayrimenkul sektörünün temsilcileri, yatırımcılar ve uzmanların katılımıyla Erzurum tüm yönleriyle masaya yatırıldı.

Bölgedeki son gelişmeler ele alındı

Zirvenin ‘Cazibe Kentler’ başlıklı ilk oturumunda, ekonomik kalkınma amacıyla 23 ili kapsayan ‘Cazibe Merkezi Programı’na seçilen illerin belediye başkanlarından Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KADUKA) Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, bölgenin potansiyeli ile ilgili görüşlerini paylaştı.

İş ve spor dünyasından Erzurum’un geleceğine bakış

‘Erzurum’un Potansiyeli ve Geleceği’ başlıklı ikinci oturumda ise Erkonut Yönetim Kurulu Başkanı Selami Keskin, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ve Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, kentin geleceğine ve yatırım potansiyeline yönelik görüşlerini anlattı.

Erzurum Raporu kente ışık tutacak

Erkonut’un zirve sponsoru, Halk GYO’nun ana sponsor, Sabah Gazetesi’nin ana basın sponsoru olduğu zirvede, ayrıca kente ışık tutacak güncel bilgiler içeren ‘Erzurum İli Yatırım Alanları Vizyon Raporu’, Eva Gayrimenkul Danışmanlık Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı ve Epos Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Yönetici Ortağı Neşecan Çekici tarafından sunuldu.