GROHE Essence mutfak batarya yelpazesini yeniden tasarladı
Kalite, teknoloji ve tasarımı bir araya getiren Grohe, modern mutfaklar için Essince mutfak bataryasını yarattı.Estetiğin dinamikliğinden hareket eden Grohe, estetiği modernlikle birleştirerek teknolojiyle harmanladı. Essence’ın narin siluetine mükemmel şekilde entegre edilen yekpare metal spiral ve sıcaklık sınırlayıcılı küçük 28 milimetre kartuş, bugünün ve yarının mutfağına modern sadelik katıyor.

Yeniden tasarlanan Essence daha yüksek konfor için daha uzun ve daha ince. 292 milimetrelik çıkış ucu yüksekliği de daha fazla hareket özgürlüğü hatta daha yüksek esneklik anlamına geliyor. Kenarda rahat şekilde duran kumanda kolu ise konforlu ve kolay bir kullanım sunuyor.

Essence’ın formu eş merkezli silindirleri yumuşak hatlar ile birleştiriyor. Farklı çapların zarif geçişleri sadelik yanlısı tasarıma duygusal bir dokunuş katıyor. İster U formlu döner çıkış uçlu olsun, isterse durulama spray akışlı düz L formlu çıkış, Essence’ın orantıları her zaman mükemmel bir denge sunuyor.
Essence mutfak bataryasının sahip olduğu 28 milimetrelik kartuş yeni tasarımın en önemli yeniliklerin de biri arasında.Bu yenilik son derece hassas su kontrolü ile bir araya gelen zarif batarya gövdesi tasarımına imkan vermekle kalmıyor. Yeni kartuş, manuel olarak ayarlanabilen sıcaklık sınırlayıcı özelliği ile de kullanıcılarına suyun bir üst sıcaklık sınırı belirleyebilecekleri yeni bir teknik sunuyor. Bu özellik kullanıcıyı yanma riskine karşı korumanın yanı sıra enerji tasarrufu da sağlıyor.

Essence’ın bir diğer yenilikçi fonksiyonunu ise genel tasarıma dikkatlice entegre edilmiş olan en son teknolojiye sahip yekpare metal spiral oluşturuyor. Ürün sahip olduğu metal spiral sayesinde normal su akışının güçlü bir akışa dönüştürülmesine imkan veren ergonomik şekilde konumlandırılmış bir anahtarla da destekleniyor. Güçlü metalden üretilen durulama spray akışı yoğun mutfaklar için mükemmel olan uzun ömürlü fonksiyonellik sağlıyor. Essence alternatif olarak bir U formlu döner çıkış ucu ile de temin edilebiliyor. Tüketiciler, her iki modeli de göz kamaştırıcı krom veya özellikle dayanıklı olan mat Supersteel yüzey alternatifleriyle satış noktalarında bulabiliyor.