GROHE, 3 Mart 2015 tarihinde İstanbul’daki 5 üniversitenin mimarlık, iç mimari, endüstriyel tasarım ve grafik tasarım bölümlerinde öğrenim gören 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik ‘GROHE Design Series Semineri’ düzenledi.
İstanbul’daki beş üniversitenin mimarlık, iç mimari, endüstriyel tasarım ve grafik tasarım bölümlerinde öğrenim gören 50 öğrenci ve akademisyenlerin katıldığı ‘Dijital Teknoloji: Geleceğin Trendleri-Teknoloji Evlerimizde’ başlıklı seminerde öğrenciler, GROHE’nin dijital teknolojisi ile tanıştı.
GROHE Live!Center İstanbul’da gerçekleşen, ‘Dijital Teknoloji: Geleceğin Trendleri-Teknoloji Evlerimizde’ konulu seminere, Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesinin, mimarlık, iç mimarlık, endüstriyel tasarım ve grafik tasarım bölümlerinde öğrenim gören 4. sınıf ve yüksek lisans olmak üzere 5 üniversiteden 50 öğrenci ve akademisyenlerin katıldı.
GROHE Design Series, ‘Dijital Teknoloji: Geleceğin Trendleri-Teknoloji Evlerimizde’ başlıklı seminere, GROHE Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Halkla İlişkiler ve Spa Direktörü Lina Varytimidou, GROHE Müşteri İlişkileri Müdürü Cenk Kurt, Ant Yapı Mimari Ofis Yöneticisi, Yüksek Mimar Hakan Saraç, Ant Yapı Mimari Ofis Yöneticisi Mimar Hülya Torunoğlu katıldılar.
GROHE Design Series Semineri hakkında bilgi veren GROHE Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Halkla İlişkiler ve Spa Direktörü Lina Varytimidou şunları söyledi: “Tasarım, GROHE’nin ‘üstün teknoloji, kalite ve tasarımın mükemmel bir dengesini sunma’ stratejisinin temel unsurlarından biri. GROHE Design Series Semineri ile üniversite öğrencilerine, katılımcılarla karşılıklı diyalog ve iletişim ağı oluşturabilecekleri bir ortam sağlamayı amaçlıyoruz. Ayrıca, öğrencileri GROHE tasarım felsefesi ile tanıştırarak sıhhi tesisat sektöründeki en yüksek kalite, teknoloji ve tasarım standartları konusunda bilgilendirirken; yeni tasarım perspektifleri konusunda da güncel veriler sunmayı hedefliyoruz.”
Seminerin, “Sanaldan Uygulamaya, Tasarımda Gerçeklik” başlıklı panelinde konuşan Ant Yapı mimarları Hakan Saraç ve Hülya Torunoğlu ise Ant yapı uygulamalarından ve kendi deneyimlerinden yola çıkarak görüşlerini paylaştılar. Saraç ve Torunoğlu, CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım), BIM (Yapı Bilgi Modellemesi), 3B Modelleme, tasarım programlarının yaratım sürecine katkısı, kavramsal tasarım ve inşa edilebilirlik, inşaat ve pazarlama girdilerinin tasarıma etkileri, sürdürülebilirlik ve tasarım, yeşil bina gibi konularda bilgi verdiler.
Design Series Semineri’nde konuşan GROHE Müşteri İlişkileri Müdürü Cenk Kurt ise gerçekleştirdiği sunumda seminere katılan öğrencileri GROHE Dijital teknolojisi ile tanıştırdı. GROHE’nin müşteri eğilimleri ve beklentilerine paralel olarak geliştirdiği dijital teknoloji ile donatılmış ürünlere odaklanan sunumunda Cenk Kurt, GROHE Blue®, Touch®, F-Digital®, PUK® (Ondus digital), Sensia IS®, Powerbox® gibi ürünler hakkında bilgi verdi.
GROHE Group hakkında
GROHE Group, Grohe AG, Hemer; Joyou AG, Hamburg ve yurtdışı pazarlardaki diğer iştiraklerden oluşmaktadır. GROHE Group dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları sağlayıcısıdır.
GROHE Group, global GROHE markası kalite, teknoloji ve tasarımın yanı sıra “Pure Freude an Wasser” felsefesini sunmayı amaçlayan sorumluluktan oluşan marka değerlerinden güç almaktadır. Grup, JOYOU markası ile de hızla büyüyen Çin pazarına hizmet etmektedir.
GROHE Group S.à r.l., Luxembourg’un öncülüğünde, grubun dünya çapında 9.300 civarında (bu sayının yaklaşık 3.500’ü Joyou’dadır) çalışanı bulunmaktadır. GROHE’nin Almanya’daki çalışan sayısı yaklaşık olarak 2.400’dür. Almanya’daki üç üretim tesisinin yanı sıra, diğer pazarlarda da birçok tesise sahip olan GROHE Group, 2013 yılında, 1,45 milyar Avro tutarında konsolide satış rakamına ulaşmıştır.
Ocak 2014’te LIXIL Group ve Japon Kalkınma Bankası tarafından satın alınan GROHE Group halen satışlarının yüzde 85’ini Almanya dışında gerçekleştirmektedir.
LIXIL Group, inşaat malzemeleri ve ev teçhizatları sektörlerinde küresel bir liderdir. 1 Nisan 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere (ilgili düzenleyici kuruluş onayları ve şirket içi prosedürlerinin tamamlanmasının ardından) LIXIL Group’un global sıhhi tesisat ürünleri iş kolu yeni LIXIL Su Teknolojisi Grubu (LWTG) iş birimine entegre edilecektir. GROHE, American Standard, Joyou ve LIXIL/INAX markaları LWTG içinde bağımsızlıklarını sürdüreceklerdir.